STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BIERZMOWANIE W NOWYM TARGU: KRZYŻ MÓWI O MIŁOŚCI

Bierzmowanie w Nowym Targu: Krzyż mówi o miłości

– Krzyże, które za chwilę dla was poświęcę, będą nie tylko pamiątką dzisiejszego dnia. One mówią o miłości Jezusa, na którą trzeba odpowiedzieć piękną i wierną miłością. Ukochajcie krzyż, idźcie razem z nim – powiedział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas bierzmowania w parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu.

Bierzmowanie w Nowym Targu: Krzyż mówi o miłości

W homilii arcybiskup przypomniał, że celem chrześcijańskiego życia jest wieczność. Zacytował słowa Listu św. Piotra: „Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby On was znalazł bez plamy i skazy – w pokoju, a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną (…).Wzrastajcie zaś w łasce i poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa!”. – Naszym celem jest poznawanie Jezusa przez lekturę Ewangelii, uczestnictwo w sakramentach, miłość do Boga i do drugiego człowieka – zaznaczył metropolita. – Dziś, kiedy znajdujecie się u progu dojrzałości, podejmując ważne decyzje, spotykacie się ze słowami Piotra Apostoła, który wzywa was do męstwa, by żyć razem z Chrystusem, niezależnie od trudności i przeciwności. Żyć w bliskości z Jezusem Chrystusem to otworzyć się na dary Ducha Świętego – kontynuował arcybiskup i dodał, że podążanie za Chrystusem jest niełatwe, ale przynosi radość i pokój serca.

Metropolita przywołał postać patrona parafii – św. Jana Pawła II. Papież wzywał wszystkich do stawiania sobie wysokich wymagań, a jego pontyfikat był świadectwem pełnego zaufania Bogu. – Jan Paweł II dał nam przykład mężnego wyznawania wiary – mówił i odniósł się do Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum, podczas której Ojciec Święty przytulał krzyż. – Krzyże, które za chwilę dla was poświęcę, są nie tylko pamiątką dzisiejszego dnia. One mówią o miłości Jezusa, na którą trzeba odpowiedzieć piękną i wierną miłością. Ukochajcie krzyż, idźcie razem z nim – zakończył metropolita.

IMG_0446

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE