STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BISKUP JAN OZGA Z KAMERUNU DZIĘKUJE ARCYBISKUPOWI MARKOWI JĘDRASZEWSKIEMU

Biskup Jan Ozga z Kamerunu dziękuje arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu

- Podziwiam wiarę i odważną homilię Jego Ekscelencji, nazywającą po imieniu „tęczowe manifestacje”, które deprawują naród polski, chcąc zmienić i zniszczyć „oblicze ziemi, tej ziemi!” - napisał w liście do arcybiskupa Marka Jędraszewskiego biskup Jan Ozga, ordynariusz diecezji Doumé-Abong’ Mbang w Kamerunie. To kolejne słowa wsparcia i wdzięczności dla metropolity krakowskego za jego niezłomne głoszenie Ewangelii, które napływają z całego świata.

Biskup Jan Ozga z Kamerunu dziękuje arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu

Publikujemy pełną treść listu: 

Jego Ekscelencja

Metropolita Krakowski

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski

Ekscelencjo, Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie,

Z odległości tysięcy kilometrów, z afrykańskiego kraju – Kamerunu, śledzę wydarzenia z mojego  rodzinnego kraju, z którego pochodzę i gdzie zostało moje serce.

Z ubolewaniem patrzę na zmieniające się w nim życie i akcje, jakie są prowadzone przeciwko Kościołowi, przeciwko samemu Bogu i naszej ukochanej Matce, Najświętszej Pannie Maryi.

Dlatego z wielką dumą w sercu podziwiam wiarę i odważną homilię Jego Ekscelencji, nazywającą po imieniu „tęczowe manifestacje”, które deprawują naród polski, chcąc zmienić i zniszczyć „oblicze ziemi, tej ziemi!” – jak o Polsce wołał w Krakowie podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny 40 lat temu św. Jan Paweł II.

Już Sługa Boży, ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński, nasz narodowy prorok, mówił: „Jeśli przyjdą zniszczyć ten naród, zaczną od Kościoła. Gdyż Kościół jest siłą tego narodu”. I to się staje, to przeżywamy obecnie…ku naszemu wielkiemu smutkowi.

Doczekaliśmy trudnych czasów, ale wierzę mocno, podobnie jak bardzo wielu Polaków, że wkrótce obudzi się w narodzie wiara, patriotyzm i polska godność, że nie damy zniszczyć wiary, w której jesteśmy wychowani, która przybliża nas do Boga, która wnosi w nasze życie piękno, dobro, miłość i pokój – wartości, które nadają sens życiu każdego człowieka, a zwłaszcza nas, Polaków.

Jeszcze raz z głębi serca dziękuję Jego Ekscelencji za odwagę, za tego Bożego Ducha, ducha księdza Kardynała Wyszyńskiego, za postawę na wzór Jana Pawła II – tych, którzy nie bali się nazwać sprawy po mieniu, którzy, nawet mimo cierpienia fizycznego i duchowego, trwali i wskazywali drogę do Domu Ojca, który nas kocha i nigdy nie pozostawi.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności oraz w łączności modlitewnej.

Szczęść Boże,

+ Biskup Jan Ozga

ordynariusz diecezji Doumé-Abong’ Mbang w Kamerunie

Cameroun, Doumé, 12 sierpnia 2019 r. “

 

Joanna Adamik|Archidiecezja Krakowska
Fot. Bożena Sztajner | Niedziela

ZOBACZ TAKŻE