STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BŁOGOSŁAWIONY MICHAŁ GIEDROYĆ – CZERWCOWE „CUDA I ŁASKI BOŻE”

Błogosławiony Michał Giedroyć – czerwcowe „Cuda i Łaski Boże”

Polecamy czerwcowe wydanie miesięcznika „Cuda i Łaski Boże”, poświęcone głównie Michałowi Giedroyciowi – żyjącemu w XV wieku zakrystianinowi z kościoła św. Marka w Krakowie – który od 8 listopada 2018 roku jest Błogosławionym Kościoła Katolickiego.

„Bądź cierpliwy aż do śmierci, a dam ci koronę życia” – powiedział Pan Jezus Ukrzyżowany do Michała Giedroycia. I my jesteśmy tego świadkami. Od 8 listopada 2018 roku żyjący w XV wieku zakrystianin z kościoła św. Marka w Krakowie jest Błogosławionym Kościoła Katolickiego a śp. biskup Wacław Świerzawski wskazał, w czym przychodzi nam z pomocą:

Błogosławiony Michał uczy nas, jak dźwigać krzyż w cierpliwości. Uczy nas także nie zasklepiać się we własnym cierpieniu, ale w cierpieniu swoim myśleć o drugich. Pochylać się nad człowiekiem z pokorą i dobrocią. W dzisiejszych czasach potrzebujemy bardzo jego wzoru i potrzebujemy jego pomocy w realizacji tego wzoru.

Zapraszamy do lektury i modlitwy:

Wydawnictwo AZ Sp. z o.o.
Ul. Kazimierza Wielkiego 18/7
Tel.: 12 346 11 31; 664 168 808