STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BP JANUSZ MASTALSKI APELUJE DO MŁODYCH O ZLIKWIDOWANIE LINKÓW WĄTPLIWOŚCI, PODEJRZEŃ I PLOTEK

Bp Janusz Mastalski apeluje do młodych o zlikwidowanie linków wątpliwości, podejrzeń i plotek

– Sakrament bierzmowania to jest siła, to jest łaska, której nie można zmarnować w tych trudnych czasach – mówił bp Janusz Mastalski do kandydatów do bierzmowania w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie. W homilii krakowski biskup pomocniczy zwrócił uwagę młodych ludzi na trzy narzędzia, którymi posługuje się szatan, a które oddalają człowieka od Pana Boga. Odwołując się do niedzielnej Ewangelii bp Janusz Mastalski wskazał na trzy „linki”, które przekierowują człowieka od Boga, do złego.

Szatan zasiewa w człowieku wątpliwości. – Grzech przeciw wierze może przyjąć formę dobrowolnego poddawania w wątpliwość prawd objawionych. Można powiedzieć, że wątpliwość to kropla drążąca skałę wiary – mówił biskup zwracając uwagę, że dziś wątpliwości może być coraz więcej np. ze względu na skandale w Kościele. – Tylko ten, kto wytrwa ma szansę zobaczyć, że Pan Bóg rzeczywiście działa. Proszę was, zlikwidujcie ten link, bo on może was na całe życie przekierować w stronę zła – apelował biskup.

Szatan posługuje się podejrzeniem. – Im więcej podejrzliwości, tym więcej podatności na manipulacje – mówił biskup. Powiedział, że młodemu pokoleniu zarzuca się aktualnie, że nie ma wartości i autorytetów, a po półtora roku nauki online dodaje się jeszcze, że jest to pokolenie niedouczone. – Nie zgadzam się z tym, bo jesteście wewnętrznie piękni. Macie wiele zasobów, tylko trzeba je wydobyć, a nie być wątpiącym i podejrzewającym, że nic nie da się już nadrobić – zwracał uwagę bp Janusz Mastalski.

Szatan posługuje się plotką. – Plotka jest uogólnieniem, jest zasłanianiem swoich problemów. Dlatego trzeba ten link zlikwidować, aby być człowiekiem pięknym, aby być świadkiem – po to jest sakrament bierzmowania – to jest siła, to jest łaska, której nie można zmarnować w tych trudnych czasach – mówił biskup. – Inaczej w waszej kropli życia znajdzie się coraz więcej przekierowań od dobroci do niechęci, od miłości do nienawiści, od ofiarności do egoizmu – dodawał.

Zwracają się do rodziców biskup życzył im, by w starości doświadczyli miłości swoich dzieci. 

Bierzmowanie w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie - Łagiewnikach 06.06.2021 r.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Wideo

ZOBACZ TAKŻE