STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BP JANUSZ MASTALSKI DO MINISTRANTÓW SŁOWA BOŻEGO: BĄDŹCIE DLA NAS ŹRÓDŁEM NADZIEI!

Bp Janusz Mastalski do ministrantów Słowa Bożego: bądźcie dla nas źródłem nadziei!

– Dziś trzeba być świadkiem, kimś, kto pokazuje sobą, że jest wierzący, że jest katolikiem – mówił bp Janusz Mastalski podczas obrzędu błogosławieństwa ministrantów Słowa Bożego w parafii Przemienienia Pańskiego w Jabłonce.

W czasie homilii, zwracając się do kandydatów, bp Janusz Mastalski zaznaczył, że nie można być sługą Słowa, jeśli nie pozna się Chrystusa. –  Dla lektora bardzo ważna jest pokora, cnota konieczna, aby obcować z Bogiem i innymi – podkreślił i dodał, że nieodłącznymi elementami są również modlitwa i szacunek wobec bliźnich.

– W dzisiejszej Ewangelii usłyszeliście: „Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony”. W tym jednym zdaniu ukryte są przejawy pokory lektorskiej. To jest wam potrzebne jeśli chcecie być normalni i wewnętrznie piękni – mówił. – Przejaw lektorskiej pokory to służba, czyli bycie dla drugiego, wrażliwość (…). Dziś trzeba być świadkiem, kimś, kto pokazuje sobą, że jest wierzący, że jest katolikiem – tłumaczył.

Lektor stoi w prawdzie, żyje Słowem Bożym, wspiera uśmiechem, promuje dobro, jest posłuszny, działa wspólnotowo, łączy, jest wierny Jezusowi, modli się, korzysta z sakramentów, żyje w łasce uświęcającej. – Na moim herbie biskupim mam zapisane słowa Psalmu 71: „Dominus spes mea”. Jak patrzę na młody Kościół, to moja nadzieja jest dużo większa. Proszę was: bądźcie dla nas źródłem nadziei! Dziękuję wam, że jesteście – zakończył.

Bp Janusz Mastalski pobłogosławił 82 kandydatów z dekanatu Jabłonka.