STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BP ROBERT CHRZĄSZCZ. (PO)WOŁANIE – ROZMOWY Z KAPŁANAMI O KAPŁAŃSTWIE

Bp Robert Chrząszcz. (Po)wołanie – rozmowy z kapłanami o kapłaństwie

Klerycy krakowskiego seminarium zapraszają na kolejne „Rozmowy z kapłanami o kapłaństwie”. Nowe wywiady rozpoczną się 1 czerwca i będą publikowane dwa razy w tygodniu: we wtorki i niedziele o godzinie 19.00 na seminaryjnym Facebooku oraz kanale YouTube.KSIĄDZ BISKUP ROBERT CHRZĄSZCZ

Gościem ostatniego odcinka jest ksiądz biskup Robert Chrząszcz, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej. Jego rodzinną parafią jest Kalwaria Zebrzydowska, gdzie ukończył Niższe Seminarium Duchowne oo. Bernardynów. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kard. Franciszka Macharskiego 14 maja 1994 roku w katedrze na Wawelu. W 2005 r. ksiądz biskup Robert Chrząszcz rozpoczął pracę misyjną w Brazylii. Posługiwał wśród ubogich mieszkańców faveli w parafii św. Łucji w archidiecezji Rio de Janeiro, gdzie wybudował parafialny kościół. Od 2014 r. ks. Robert Chrząszcz był wikariuszem biskupim w archidiecezji Rio de Janeiro oraz pełnił funkcję odpowiedzialnego za Służbę Liturgiczną. 11 listopada 2020 r. papież Franciszek powołał go na urząd biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej. W wywiadzie dzieli się świadectwem powołania do kapłaństwa, wspomina czas formacji seminaryjnej oraz opowiada o posłudze biskupiej. Zapraszamy!

CYTAT (PO)WOŁANIE:

„Pan Bóg mówi do nas w różnych sytuacjach i przez różne osoby. Ważne, żeby być otwartym na to… Radość z tego, aby iść za Chrystusem, mimo naszych słabości i trudności, jest bardzo wielka. Pan Bóg daje łaskę! Odważnie słuchaj, co Pan Bóg w Twoim sercu mówi. Porozmawiaj o tym z jakimś księdzem, ze swoim spowiednikiem, ojcem duchownym . To jest ważne, aby z kimś o tym porozmawiać, z kimś kto może Ci pomóc”.

ZOBACZ TAKŻE