STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / COVID-19 DUSI DŻUNGLĘ

Covid-19 dusi dżunglę

Barbara Dominika Szkatuła prosi o pomoc w tragicznej sytuacji plemion indiańskich w dżungli amazońskiej w Peru, gdzie posługuje jako misjonarka od 36 lat. Covid-19 zbiera żniwo w zastraszającym tempie. Pomóżmy jej w ratowaniu Indian.

Covid-19 dusi dżunglę

Barbara Dominika Szkatuła z Krakowa jest świecką misjonarką i koordynatorką duszpasterstwa Indian w Angoteros nad rzeką Napo. Wraz z innymi misjonarkami z Peru zwróciła się o pomoc do Polaków. „To prawdziwy paradoks – w Amazonii „płucach światach” brakuje tlenu dla mieszkańców walczących z koronawirusem” – czytamy na stronie zbiórki zorganizowanej w serwisie Pomagam.pl.

Udało się zebrać już ponad 200 tys. złotych, ale potrzeby są kilkukrotnie większe. W Peru brakuje butli z tlenem, urządzeń do ich napełniania czy wózków do ich transportowania; przenośnych koncentratorów tlenu, pulsoksymetrów (do mierzenia tlenu w organizmie), środków ochronnych i środków czystości dla personelu medycznego w Ośrodkach Zdrowia w Stacjach Misyjnych (jest ich 16), a także podstawowych lekarstw.

„Jesteśmy świadkami bardzo trudnych czasów dla wszystkich, ale może zechcielibyście się podzielić z tymi, którzy od dawna są dotknięci rożnymi formami cierpienia i dziś jeszcze dodatkowo z powodu koronawirusa, a niedługo pewnie także z powodu głodu. Razem możemy zapobiec wielu tragediom ludzkim. Razem możemy mieć w tym bardzo szlachetny udział” – apelują o wsparcie polskie misjonarki.

Więcej szczegółów: https://pomagam.pl/coviddusidzungle

ZOBACZ TAKŻE