STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „CYWILIZACJA ŻYCIA”. KONFERENCJA STYPENDYSTÓW FUNDACJI „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA”

„Cywilizacja Życia”. Konferencja stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Krakowska Wspólnota Akademicka stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizuje konferencję „Cywilizacja Życia”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 7 października na krakowskich Białych Morzach.
„Cywilizacja Życia” – to hasło będzie towarzyszyć XXIII Dniowi Papieskiemu. Te słowa stały się także mottem konferencji, na którą zapraszają stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z Krakowa. – Chcemy, aby konferencja była czasem rozwoju i wzrostu dla każdego oraz powrotu do niezwykle aktualnego dziś nauczania Papieża Polaka. Staraliśmy się dobrać tematy tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie — zarówno młodzi, jak i osoby dorosłe — mówią organizatorzy wydarzenia.

Podczas konferencji stypendyści z Krakowskiej Wspólnoty Akademickiej podzielą się własnym doświadczeniem, ale uczestnicy będą mogli również wysłuchać prelekcji zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się m.in. Anna Paruch, Tomasz Samołyk, Anna Bonk czy Karol Sobczyk. – Tematy, jakie zostaną poruszone podczas konferencji, w dużej mierze zawierają się w głównym haśle „Cywilizacja życia”. Bogactwo doświadczeń, jakie mają na swoich kontach mówcy wydarzenia, pozwolą na głębsze spojrzenie na temat wartości. Słuchacze będą mogli spotkać się z ciekawymi spostrzeżeniami na temat rodziny czy ekumenicznego przepływu życia. Prelegenci podzielą się swoim doświadczeniem życia w Kościele, a także odpowiedzą na pytanie jak dobrze, radośnie i sensownie żyć. Nie zabraknie czasu na modlitwę, indywidualne rozmowy i wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami konferencji – przekonują młodzi z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Spotkanie odbędzie się 7 października na krakowskich Białych Morzach. Rozpocznie się o  godz. 10.00 w budynku Centrum św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, a zakończy je uroczysta Msza św. o godz. 17.00, odprawiona w papieskim sanktuarium. Wydarzenie kierowane jest zarówno do młodzieży, jak i dorosłych. Udział jest bezpłatny, ale konieczne jest potwierdzenie swojej obecności poprzez wypełnienie internetowego formularza.

Konferencja „Cywilizacja życia” rozpoczyna centralne obchody XXIII Dnia Papieskiego w Krakowie. W programie przygotowano szereg wydarzeń i atrakcji. 8 października o godz. 14.30 rozpocznie się gra miejska „Papieskie poszukiwania”. 14 października o 17.00 na krakowskim Rynku Głównym odtańczona zostanie Beligijka, a o godz. 19.30 w Auli św. Kingi przy parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Krakowie stypendyści wystawią spektakl „Przed sklepem jubilera”.

Kulminacją obchodów będzie uroczysta Eucharystia w Sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 9.30, której przewodniczyć będzie bp Robert Chrząszcz. Dodatkowo na krakowskich Białych Morzach i przy kościele św. Jadwigi Królowej w Krakowie od godz. 9.00 do godz. 16.00 działać będą miasteczka rodzinne. – Stypendyści zaproponują wiele atrakcji dla najmłodszych: malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, konkursy z nagrodami, balony, wata cukrowa. Nie zabraknie także niespodzianek dla dorosłych. Za dobrowolną ofiarę, będzie można nabyć upieczone przez nich młodzież ciasta, a także tradycyjne papieskie kremówki. Miasteczka rodzinne mają na celu promocję wartości, jaką jest rodzina i zachętę do wspólnego spędzania czasu. Papież Polak często podkreślał, że «Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu». Stypendyści, chcąc szerzyć nauczanie św. Jana Pawła II, ale także dzielić się swoimi zdolnościami, przygotowują to niezwykłe wydarzenie samodzielnie, zachęcając przy tej okazji do wsparcia zbiórki na rzecz ponad tysiąca ambitnych, młodych ludzi – wyjaśniają młodzi z Krakowskiej Wspólnoty Akademickiej stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Wydarzenia związane z obchodami XXIII Dnia Papieskiego patronatem honorowym objął metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Galeria

ZOBACZ TAKŻE