STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: CZUWAJCIE! ROZWAŻANIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU, ROK B

Dobra Nowina: Czuwajcie! Rozważanie na I Niedzielę Adwentu, Rok B

„Adwent jest potrzebny” – to motto towarzyszyć będzie rozważaniom „Dobrej Nowiny EXTRA”, które w tym roku – jako dłuższe refleksje nad niedzielną Ewangelią – stanowić będą formę adwentowych rekolekcji Archidiecezji Krakowskiej. W każdą sobotę o godz. 17.07 ks. Artur Czepiel i ks. Mieszko Ćwiertnia uświadamiać będą nam wagę czasu oczekiwania na Boże Narodzenie.

W dzisiejszej Ewangelii Jezus trzykrotnie kieruje do nas wezwanie: czuwajcie! W pierwszej kolejności odczytujemy te słowa, w kontekście oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię w dniu sądu ostatecznego. Fakt, że nie znamy dnia ani godziny Jezusowego powrotu na ziemię może budzić w nas strach. Ale człowiek, który czuwa nie musi się bać. Warto już u progu Adwentu pomyśleć o spowiedzi i ją zaplanować . Prawdziwie czuwa ten tylko, kto ma serce wolne od grzechu.

Do ważnych wydarzeń naszego życia trzeba się przygotować. Tylko dobrze przeżyty adwent, gwarantuje dobre przeżycie obchodu narodzin Chrystusa. Dlatego drugim aspektem adwentowego czuwania jest przygotowanie nas do owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego. Czynimy to, uczestnicząc w roratach.

Trzecim znakiem naszego czuwania są podejmowane postanowienia. Warto podjąć jakiś trud, by jeszcze lepiej przeżyć ten wyjątkowy czas w roku liturgicznym.

Potrzebujemy adwentu. Potrzebujemy tego liturgicznego czasu.  Zróbmy wszystko, by jak najlepiej i najowocniej przeżyć ten najkrótszy z możliwych, bo trwający tylko 3 tygodnie Adwent!

Ks. Artur Czepiel | Archidiecezja Krakowska