STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: DOŚWIADCZYĆ CIAŁA CHRYSTUSA. ROZWAŻANIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, ROK B

Dobra Nowina: Doświadczyć Ciała Chrystusa. Rozważanie na III Niedzielę Wielkanocną, rok B

„Dobra nowina” to cykl internetowych rozważań Pisma Świętego, w których trakcie ks. Artur Czepiel i ks. Mieszko Ćwiertnia przybliżają Słowo Boże kierowane do nas w niedziele oraz inne ważne uroczystości i święta roku liturgicznego. Premierowe odcinki co sobotę o 17.07, a w przypadku świąt ruchomych, każdego popołudnia w wigilię o tej samej porze.

Chrystus przychodzi do uczniów i znów mówi im: „Pokój Wam”. To najważniejsze przesłanie Jezusa do każdego z nas: Ewangelista zauważa, że apostołowie mimo tego pozdrowienia nadal byli zatrwożeni, zdawało im się, że widzą ducha, a Jezus chce ich uspokoić. Pokazuje swoje ręce i nogi przebite na krzyżu. Pokazuje swoje ciało, które jest już uwielbione po zmartwychwstaniu. Jako ostateczne potwierdzenie tego, że Jego ciało jest autentyczne, prosi apostołów o coś do jedzenia. Duch przecież nie potrzebuje pokarmu.

Jezus chce rozwiać wątpliwości, jakie budziły się w sercach apostołów. A jak jest z naszymi sercami? Też niejednokrotnie mamy wątpliwości, czy Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, czy na pewno jest obecny w Najświętszym Sakramencie. Możemy się zastanawiać, czy to naprawdę jest Jego ciało.

Może właśnie w trwającym okresie wielkanocnym, gdy w naszej Archidiecezji Krakowskiej przeżywamy Kongres Eucharystyczny, warto jeszcze mocniej zapatrzeć się w Chrystusa? Jeszcze mocniej przylgnąć do Niego w adoracji. Zobaczyć, że Jego ciało, które jest obecne w Najświętszym Sakramencie, jest prawdziwym ciałem naszego Zbawiciela. Chrystus jest prawdziwym człowiekiem i prawdziwym Bogiem. W tę niedzielę przychodzi także do nas, chce i Tobie powiedzieć: „Pokój Tobie”. Chce abyśmy zobaczyli w Nim naszego Pana i Zbawiciela. Chce abyśmy zapatrzyli się w Jego ciało, abyśmy Go uwielbiali, a przede wszystkim chce, abyśmy się Nim karmili za każdym razem w Komunii Świętej.

Ks. Mieszko Ćwiertnia| Archidiecezja Krakowska