STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: DZIECIĘCTWO. ROZWAŻANIE NA BOŻE NARODZENIE, ROK C

Dobra Nowina: Dziecięctwo. Rozważanie na Boże Narodzenie, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Dzień Dziecka obchodzimy co roku 1 czerwca, ale według mnie najlepiej nadającym się do tego dniem nie jest 1 czerwca, lecz dzień dzisiejszy! Boże Narodzenie! Za pomysłodawców tego święta uznał bym pasterzy z Betlejem. To oni pierwsi udali się pospiesznie do stajenki i znaleźli Maryję, Józefa oraz leżące w żłobie Niemowlę, a potem wrócili, wielbiąc i wysławiali Boga za wszystko, co słyszeli oraz widzieli i rozpowiadali, co im było objawione o tym Dziecięciu. A więc Boże Narodzenie to tak naprawdę święto Dziecka!

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska