STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: POSŁANIE. ROZWAŻANIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK B

Dobra Nowina: Posłanie. Rozważanie na XV Niedzielę Zwykłą, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Czas wakacji dla wielu wiąże się z urlopami i wypoczynkiem. Każdy wyjazd, zwłaszcza za granicę, wymaga zaplanowania i przeliczenia wszystkich kosztów. Porównujemy oferty, aby wybrać tą najbardziej odpowiednią dla nas, pytamy znajomych, radzimy się ekspertów. Mało kto decyduje się, aby na wakacje wybrać się „w ciemno”, nic nie wiedząc o danym miejscu, nie znając zwyczajów, cen i atrakcji, nie mając nic wcześniej zabookowane. A gdyby tak na kilka dni wybrać się bez niczego? Bez odzieży na zmianę, bez pieniędzy, zdani tylko na łaskę innych? Dziś to wydaje się nie do zrealizowania.

Słowo „Apostoł” oznacza „posłany”. Jezus wybiera swoich Dwunastu towarzyszy, przygotowuje i dziś po raz pierwszy wysyła na misję, do której zostali powołani.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska