STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: RADOWAĆ SIĘ SZCZĘŚCIEM INNYCH. ROZWAŻANIE NA UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, ROK A

Dobra Nowina: Radować się szczęściem innych. Rozważanie na Uroczystość Wszystkich Świętych, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Dzisiejsza uroczystość Wszystkich Świętych to wielka radość, radość całego Kościoła. Dzisiejsza liturgia próbuje nam wytłumaczyć, skąd ta radość, dlaczego mamy prawo się cieszyć, gdzie tkwi źródło tej naszej radości.

Otóż pierwsze czytanie przedstawia nam tych, którzy przychodzą pośród wielkiego ucisku. To Księga Apokalipsy św. Jana. Ten wielki ucisk to znak końca czasów, przepowiadanych przez Daniela i przez Pana Jezusa. On obrazuje zwycięstwo ludzi, którzy osiągnęli już pełnię zbawienia. Bo to jest zwycięstwo, ale to zwycięstwo zaczyna się już tu na ziemi. To nie jest tylko i wyłącznie kwestia czasu przyszłego, Nieba. Ono ma początek tutaj i ten początek to jest obmycie we krwi Baranka, zanurzenie w tajemnicę Męki i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Co to znaczy?

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE