STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: TRUDNA LEKCJA. ROZWAŻANIE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

Dobra Nowina: Trudna lekcja. Rozważanie na XXXI Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Wielu już etap szkolny ma za sobą, ale może potrafimy przypomnieć sobie przedmiot, który w szkole był dla nas trudny. Ta trudność mogła wynikać z naszych ograniczeń, jak matematyka może sprawiać problemy humaniście, ale przyczyny mogły też być bardziej złożone.

Jedna z takich trudności występuje w dzisiejszej Ewangelii: mówią, a sami nie czynią, przygotowują brzemię ponad siły, a sami nawet palcem go nie dotkną. Jedyne, co im wychodzi to życie na pokaz, zajmowanie pierwszych miejsc i odbieranie ludzkiej chwały.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska