STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: WIELKI KAMIEŃ. ROZWAŻANIE NA WIELKĄ SOBOTĘ, ROK B

Dobra Nowina: Wielki Kamień. Rozważanie na Wielką Sobotę, rok B

„Dobra nowina” to cykl internetowych rozważań Pisma Świętego, w których trakcie ks. Artur Czepiel i ks. Mieszko Ćwiertnia przybliżają Słowo Boże kierowane do nas w niedziele oraz inne ważne uroczystości i święta roku liturgicznego. Premierowe odcinki co sobotę o 17.07, a w przypadku świąt ruchomych, każdego popołudnia w wigilię o tej samej porze.

Kobiety do grobu Jezusa udały się wczesnym rankiem. Chciały namaścić Jego ciało, ponieważ w dzień śmierci Pana ze względu na zapadające ciemności oraz zbliżający się Szabat, nie zdążyły tego dokończyć. Jak słyszymy przeżywały wielki problem. Borykały się z myślą o tym, kto odsunie im kamień od grobu.

Jakże często sami w swoim życiu przeżywamy sytuacje, które można nazwać „sytuacjami grobu”? Coś w nas umiera, z czymś sobie nie radzimy, coś nas przygniata i zastanawiamy się w jaki sposób sobie z tym poradzić – mamy podobne wątpliwości co kobiety, które w dzisiejszej Ewangelii idą do grobu. Kto pomoże odsunąć przygniatający nas kamień? Odpowiedzią jest tylko Jezus Chrystus, który przez swoje zmartwychwstanie pokazuje, że jest jedynym mającym moc otworzyć nasze groby. Jest jedynym mającym moc, odrzucić kamienie, które nam ciążą i nie pozwalają nam iść ku radości poranka zmartwychwstania.

Popatrzmy na to, gdzie jest kamień, który nas przygniata. Prośmy Chrystusa, aby ten kamień odrzucił – otworzył nasz grób i pozwolił nam w pełni żyć w radości poranka zmartwychwstania.

Playlista na Triduum Paschalne

Ks. Mieszko Ćwiertnia | Archidiecezja Krakowska