STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KALWARIA ZEBRZYDOWSKA: POŚWIĘCENIE BUDYNKU DOMU ŻYCIA

KALWARIA ZEBRZYDOWSKA: POŚWIĘCENIE BUDYNKU DOMU ŻYCIA

W sobotę, 12. czerwca, bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP, poświęcił wyremontowany budynek na Dróżkach Kalwaryjskich, w którym powstaje Dom Życia.

KALWARIA ZEBRZYDOWSKA: POŚWIĘCENIE BUDYNKU DOMU ŻYCIA

Pobłogosławienie Domu Życia odbyło się w obecności abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, o. Konrada Cholewy OFM, kustosza sanktuarium, o. Leonarda Hryniewskiego OFM, inicjatora i koordynatora placówki, oraz zaproszonych gości i wolontariuszy.

Po zakończeniu etapu przygotowania pomieszczeń przeznaczonych dla Domu Życia są finalizowane kwestie formalne oraz organizowanie kadry i wolontariuszy. W niedalekiej przyszłości placówka rozpocznie funkcjonowanie.

Dom Życia można wesprzeć finansowo. Informacje są podane na stronie.

Dom Życia to placówka, która ma za zadanie świadczyć pomoc psychologiczną, duchową i materialną rodzinom, małżeństwom i osobom, które w okresie prenatalnym dowiedziały się o nieuleczalnej chorobie dziecka,  rodzinom po utracie dziecka w wyniku poronienia, kobietom i rodzinom dotkniętym skutkami aborcji, rodzinom z terminalnymi chorobami dzieci. Instytucja jest prowadzona przez Sanktuarium Pasyjno – Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Stowarzyszenie Ogród Życia we współpracy z innymi organizacjami pro-live. Dom zlokalizowany jest na Dróżkach Kalwaryjskich pomiędzy stacjami Szymona z Cyreny i św. Weroniki. Umiejscowienie wpisuje się w kontekst osób pomagających Chrystusowi na drodze krzyżowej oraz nauczanie św. Jana Pawła II, Pielgrzyma Kalwaryjskiego, który apelował o budowanie cywilizacji życia.

o. Tarsycjusz Bukowski OFM | Biuro Pasowe Sanktuarium
fot. o. F. Salezy Nowak OFM | Biuro Prasowe Sanktuarium

Galeria

ZOBACZ TAKŻE