STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KAPŁANI ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ PRZEKAZALI JAŁMUŻNĘ WIELKOPOSTNĄ NA RZECZ KRAKOWSKICH HOSPICJÓW

Kapłani Archidiecezji Krakowskiej przekazali jałmużnę wielkopostną na rzecz krakowskich hospicjów

130 tys. zł jałmużny wielkopostnej od kapłanów Archidiecezji Krakowskiej przekazano w Wielki Czwartek na rzecz trzech krakowskich hospicjów.

Kapłani Archidiecezji Krakowskiej przekazali jałmużnę wielkopostną na rzecz krakowskich hospicjów

Kapłani Archidiecezji Krakowskiej w czasie tradycyjnych pielgrzymek pokutnych do sanktuariów w Kalwarii Zebrzydowskiej, św. Jana Pawła II w Krakowie, Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini, Matki Bożej Pani Myślenickiej i Matki Bożej Ludźmierskiej złożyli jałmużnę wielkopostną z własnych środków. Zgromadzone fundusze przekazano krakowskim hospicjom – Alma Spei Hospicjum dla Dzieci, Krakowskiemu Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera oraz Hospicjum im. św. Łazarza.

– Ta kapłańska jałmużna jest wyrazem nie tylko troski o potrzeby tych instytucji, które w czasie pandemii szczególnie potrzebują wsparcia, ale również jest wyrazem kapłańskiej miłości wobec każdego życia – od poczęcia do naturalnej śmierci – także życia naznaczonego cierpieniem i chorobą – mówił w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ks. Grzegorz Kotala, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

– W tym trudnym czasie dzisiaj kapłan musi być świadkiem nadziei i miłości, a także otwartego serca szczególnie na duchowe potrzeby, z którym w parze musi iść niesienie pomocy o charakterze materialnym – mówił abp Marek Jędraszewski w rozmowie z dziennikarzami zaznaczając, że pandemia pogłębiła przestrzenie biedy. – Kapłani muszą być na tę sferę życia społecznego szczególnie wrażliwi – podkreślał arcybiskup zwracając uwagę na wielką hojność księży z Archidiecezji Krakowskiej, którzy przekazali łącznie 130 tys. zł na rzecz trzech krakowskich hospicjów.

 

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE