STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MŁODZIEŻOWE UWIELBIENIE „W BLASKU OJCA” W NIEPOŁOMICACH

Młodzieżowe uwielbienie „W blasku Ojca” w Niepołomicach

Po raz kolejny Rada Młodzieży dekanatu Niepołomice zaprosiła wiernych swojego dekanatu na ewangelizacyjne wydarzenie „W blasku Ojca” w niepołomickim parku. W tym roku rozważania oparte zostały o życiorys bł. Carla Acutisa, patrona młodzieży, którego relikwie nawiedziły parafie dekanatu.
„Nie chcemy zachować tej radości tylko dla siebie. Pragniemy wyśpiewać wszystkim, jak wspaniały jest nasz Pan.” – tymi słowami młodzi zapraszali do udziału w wydarzeniu, które gromadzi mieszkańców Niepołomic oraz okolicy. Uwielbienie „W blasku Ojca” jest pomysłem młodych liderów, którzy odpowiadają za animację duszpasterstwa młodzieży w swoich parafiach oraz podejmują w ciągu roku wspólne inicjatywy dla całego dekanatu. Niedziela 11 czerwca upłynęła jako wieczór modlitwy i radości ze zmartwychwstania, która w formie śpiewu niosła się ulicami Niepołomic.

Jak podkreślił ks. Piotr Róg, dekanalny duszpasterz młodzieży, to właśnie liderzy od początku do końca zrealizowali swój pomysł wyjścia do parku, aby tam publicznie wyznać swoją wiarę, a przez modlitwę i śpiew także ewangelizować osoby zgromadzone na uwielbieniu – te, które przyjechały specjalnie, jak i przypadkowych przechodniów. Wspólna modlitwa oraz współpraca młodych z różnych parafii i wspólnot już teraz owocuje kolejnymi pomysłami ewangelizacyjnymi.

Duszpasterstwo Młodzieży
Zdj. Patrycja Pilch
ZOBACZ TAKŻE