STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MODLITWA I ŚWIADECTWO. 21 KWIETNIA ODBĘDZIE SIĘ NIEDZIELA POWOŁAŃ

Modlitwa i świadectwo. 21 kwietnia odbędzie się Niedziela Powołań

W najbliższą niedzielę, 21 kwietnia, klerycy krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego podejmą dzieło tzw. "Niedzieli Powołań" na obszarze naszej archidiecezji. W tym wyjątkowym czasie seminaryjna wspólnota odwiedzi parafie w dekanatach Czernichów i Dobczyce, gdzie alumni wezmą udział w liturgii i podzielą się swoimi świadectwami dotyczącymi powołania.

Dla nas, seminarzystów, jest to niezwykle ważny czas. Możemy nie tylko podzielić się historią tego, jak Pan Bóg działa w naszym życiu, jak prowadzi przez czas dorastania do kapłaństwa, ale także poznajemy nowe wspólnoty parafialne, wraz z ich bogactwem, nadziejami i wyzwaniami.  Wielu z nas rozmowa z kapłanami pracującymi na parafiach motywuje do dalszego zdobywania wiedzy i zapala jeszcze większe pragnienie służenia Bogu oraz ludziom w przyszłości.

Ważnym elementem „Niedzieli Powołań” są także spotkania ze wspólnotami działającymi w konkretnych parafiach. Zwykle są one skierowane do ministrantów i lektorów, ale pojawiają się na nich także kandydaci do bierzmowania oraz członkowie scholi czy oazy. Przez ten wspólnie spędzony czas staramy się opowiedzieć, jak wygląda formacja w seminarium, jakie tajniki wiedzy zdobywamy w trakcie studiów, a także o swoich różnych doświadczeniach z praktyk wakacyjnych. Jak mówi jeden z alumnów: Chcemy pokazać, że kleryk to normalny człowiek, który spotkał Pana Boga i chce radością z tego spotkania się dzielić. Dlatego w naszym przekazie nie brakuje też śmiesznych anegdot z seminaryjnej codzienności.

Chcielibyśmy podkreślić, że nadal aktualne jest wezwanie Chrystusa do modlitwy o nowych robotników dla Jego winnicy. Dlatego zachęcamy wszystkich wiernych naszej archidiecezji do modlitwy o liczne i święte powołania kapłańskie. Proponujemy również korzystanie z materiałów powołaniowych przygotowanych przez kleryków naszego seminarium. Serdecznie zachęcamy także do posłużenia się modlitwą wiernych, która została przygotowana specjalnie na tę niedzielę.

Materiały powołaniowe:

1. (PO)WOŁANIE – rozmowy z kapłanami o kapłaństwie
  2. #przecieżmniewołałeś – świadectwa powołania
  3. Pieśni w wykonaniu kleryków WSD AK
  4. Rozmowy z klerykami o seminarium

Zachęcamy do śledzenia naszego fanpage’a na Facebookustrony internetowej, kanałów na: YouTubeInstagramieTwitterze oraz Spotify.

Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej
PLIKI DO ŚCIĄGNIĘCIA