STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / “NABIERZCIE DUCHA I PODNIEŚCIE GŁOWY…”

“Nabierzcie Ducha i podnieście głowy…”

W Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu przez trzy dni, od 17 do 19 listopada, kolejna grupa katechetów z Archidiecezji Krakowskiej przeżywała swoje doroczne rekolekcje, które prowadził ks. Szczepan Kobielus - kapelan w Beskidzkim Centrum Onkologii w Bielsku – Białej.
W tym wyjątkowym miejscu nauczyciele religii rozważali słowa z Ewangelii św. Łukasza: “Nabierzcie Ducha i podnieście głowy…” (Łk 21, 28). Rekolekcjonista ukazał piękny przykład życia św. Teresy z Liseux, która także dla katechetów jest wzorem jak zmierzać do Chrystusa. Podczas tego weekendu katecheci dzielili się swoimi doświadczeniami w pracy w różnych placówkach, wspólne słuchali Słowa Bożego, Adorowali Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i uczestniczyli w Eucharystii w intencji dzieła katechizacji w naszej Archidiecezji.

Nauczyciele brali udział w spotkaniu „Żyj z sensem” – koncepcja zapobiegania zrachowaniom ryzykownym dzieci i młodzieży, które poprowadzili: dr Anetta Ocytko logoterapeuta, katecheta i Tomasz Gubała prezes fundacji ARCHEZJA logoterapeuta.

W Centrum Dialogu i Modlitwy katecheci nabierali duchowych sił do pełnienia wyjątkowego zadania – ukazywania miłości Boga do człowieka swoim uczniom.

Wydział Katechetyczny
ZOBACZ TAKŻE