STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA PLENEROWA PT. “HELENA KMIEĆ. ONA PIĘKNIE ŻYŁA. POKAZAŁA, ŻE MOŻNA”

Ogólnopolska wystawa plenerowa pt. “Helena Kmieć. Ona pięknie żyła. Pokazała, że można”

20 września w Trzebini zaprezentowano ogólnopolską wystawą plenerową pt. „Helena Kmieć. Ona pięknie żyła. Pokazała, że można”.
Czym jest wystawa?

6 połączonych ze sobą standów, dwustronnie zapełnionych treściami, które opowiadają o życiu i działalności Heleny Kmieć.

Gdzie będzie i kiedy?

Będzie wystawiana w różnych miejscach w Polsce (ok. dwa tygodnie w wybranej miejscowości). Będzie podróżować tak długo, aż ustanie zainteresowanie. Inauguracja wystawy miała miejsce 20 września w Trzebini przy salwatoriańskiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na ten moment zaplanowane są już wystawy przy parafiach w Trzebnicy, Żmigrodzie i Chrzanowie.

Dlaczego ma wartość?

Opowiada o życiu i działalności śp. Heleny Kmieć, która w obecnych czasach jest inspiracją do tego, aby aktywnie działać społecznie i “robić dobro”. Wystawa promuje dobre idee i inspiruje do zmiany swojego życia w duchu osoby śp. Helenki. Ta wolontariuszka misyjna była osobą, którą – ze względu na jej piękne życie – warto promować i pokazywać światu.

Jakie są jej cele?

Wystawa jest organizowana przez Fundację im. Heleny Kmieć, która od początku swojej działalności ma na celu kontynuowanie misji Heleny poprzez realizację akcji pomocowych, edukacyjnych i promujących osobę Heleny Kmieć. Jednym z naszych sztandarowych programów jest program stypendialny, w ramach którego wspieramy dzieci w Meksyku, Boliwii oraz w Zambii. W tym roku, ze względu na sytuację koronawirusową (szczególnie w Meksyku), jest potrzebne o wiele większe wsparcie. Każda zebrana przez nas złotówka przy okazji akcji związanej z wystawą pomoże dzieciom w tragicznej sytuacji finansowej.

Wszystkie parafie zainteresowane nieodpłatnym postawieniem wystawy na swoim terenie zapraszamy do kontaktu z fundacją pod adresem mailowym: fundacja@helenakmiec.pl lub nr tel. 536 051 777.

Produkcja standów została sfinansowana ze środków promocyjnych urzędów miast Trzebini i Libiąża. Dziękujemy za wsparcie!

Śp. Helena Kmieć pochodziła z Libiąża. Angażowała się w wiele dzieł m.in. w duszpasterstwo akademickie, pomagała w nauce dzieciom w świetlicy Caritas oraz działała w Katolickim Związku Akademickim w Gliwicach. W 2002 r. dołączyła do Wolontariatu Misyjnego „Salvator” działającego przy zgromadzeniu zakonnym salwatorianów w Trzebini. Posługiwała na placówkach misyjnych w Rumunii, na Węgrzech i w Zambii. 8 stycznia 2017 r. rozpoczęła służbę na placówce sióstr służebniczek dębickich w Cochabambie, w środkowej Boliwii. 24 stycznia, przebywając w ochronce dla dzieci, podczas napadu została śmiertelnie ugodzona nożem przez napastnika.

Marta Trawińska | Dyrektor Biura Fundacji im. Heleny Kmieć

Galeria

ZOBACZ TAKŻE