STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / #OKRUCHY LITURGII

#Okruchy Liturgii

W Adwencie dobrze znaleźć miejsce i czas na refleksję nad słowem kierowanym do nas przez Kościół w tekstach liturgicznych. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej podzielmy się ze znajomymi fragmentem wybranego tekstu liturgicznego.

Chociaż uczestnicząc w Mszach św. i nabożeństwach zawsze spotykamy się ze Słowem Bożym i tekstami liturgicznymi, zwykle umyka nam fakt, że modlitwy powstawały w wyniku głębokiego namysłu teologicznego i miały za zadanie zwrócić uwagę wiernych na najważniejsze treści święta lub uroczystości. Dlatego  Krakowska Archidiecezjalna Diakonia Liturgiczna w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zaprasza wszystkich do refleksji nad słowami, które Kościół podaje  w liturgii.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy pójść na Mszę św. 8 grudnia, uważnie słuchać, zapamiętać lub zanotować fragment tekstu liturgicznego, który szczególnie nas poruszył, a następnie udostępnić go w mediach społecznościowych, oznaczając #okruchyliturgii.

Jak uczy Sobór Watykański II w Konstytucji o Liturgii Sacrosanctum concilium: “Chrystus jest zawsze obecny w swoim Kościele, szczególnie w czynnościach liturgicznych. Jest obecny w swoim słowie, albowiem gdy w Kościele czyta się Pismo Święte, wówczas On sam mówi. Jest obecny gdy Kościół modli się i śpiewa psalmy (…) Rzeczywiście, w tak wielkim dziele, przez które Bóg otrzymuje doskonałą chwałę a ludzie uświęcenie, Chrystus zawsze przyłącza do siebie Kościół, swoją Oblubienicę umiłowaną”.

Więcej informacji na Facebooku https://www.facebook.com/events/859045928004652