STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ORSZAK TRZECH KRÓLI W MYŚLENICACH

Orszak Trzech Króli w Myślenicach

Jak w wielu miastach Polski, tak i w Myślenicach 6 stycznia odbył się Orszak Trzech Króli, stanowiący wspaniałą, rodzinną i kolorową formę świętowania Uroczystości Objawienia Pańskiego.

Już po raz ósmy Urząd Miasta i Gminy Myślenice we współpracy z okolicznymi parafiami przygotował to wydarzenie. Na płycie Rynku spotkały się orszaki, które przybyły z parafii św. Brata Alberta w Myślenicach, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bysinie i św. Wojciecha w Osieczanach. Wszyscy przybyli byli świadkami jasełek przygotowanych przez Grupę Misterium i Oazę działające przy Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej, wysłuchując cesarskiego edyktu i śledząc losy Maryi i Józefa szukających schronienia. Na koniec setki przybyłych uczestniczyły we wspólnym kolędowaniu.

xMF