STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PLAN OBCHODÓW JUBILEUSZU 100. ROCZNICY URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II WIELKIEGO

Plan obchodów jubileuszu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego

Archidiecezja Krakowska świadoma spuścizny nauczania i świętości życia św. Jana Pawła II Wielkiego oraz odpowiedzialności za nią przygotowała bogaty plan tych obchodów. Z racji na zaistniałą sytuację epidemiczną w całym świecie wiele wydarzeń oraz inicjatyw zostało odsuniętych w czasie. Chcąc jednak godnie uczcić tę rocznicę, Archidiecezja Krakowska wraz z Instytutem Dialogu Międzykulturowego Jana Pawła II oraz sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza do udziału, szczególnie za pośrednictwem mediów, w następujących wydarzeniach:

Poniedziałek – 18 maja 2020 r.

• Godz. 7.00 – Bazylika św. Piotra na Watykanie (transmisja w TVP1)

Msza św. pod przewodnictwem papieża Franciszka przy grobie św. Jana Pawła II.

• Godz. 10.00 – Kuria Metropolitalna w Krakowie

Pokaz laserowy

• Godz. 12.00 – YouTube Archidiecezji Krakowskiej

Litania do św. Jana Pawła II.

• Godz. 17.00 – Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie (transmisja w TVP3)

Msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

• Godz. 18.00– Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie (transmisja w TVP1)

Koncert „Santo Subito – prorok naszych czasów”.

• Godz. 20.00 – YouTube Archidiecezji Krakowskiej oraz TVP 1

Okolicznościowe przemówienie papieża Franciszka.

• Godz. 21.37 – YouTube Archidiecezji Krakowskiej

Wywiad z kard. Stanisławem Dziwiszem w ramach serii #PoznajGo.

Archidiecezja Krakowska wraz z Instytutem Dialogu Międzykulturowego zaprasza na swoje strony internetowe oraz media społecznościowe, gdzie będą prezentowane serie związane z nauczaniem św. Jana Pawła II Wielkiego.