STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PLECAKI Z KRAKOWSKICH ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY U MICHALITÓW W PAPUI NOWEJ GWINEI

Plecaki z krakowskich Światowych Dni Młodzieży u michalitów w Papui Nowej Gwinei

Michaliccy misjonarze, posługujący w Papui Nowej Gwinei, otrzymali plecaki z krakowskich Światowych Dni Młodzieży. Dotychczas plecaki trafiały głównie do krajów środkowoafrykańskich oraz na Ukrainę. Tym razem dotarły na drugi kraniec świata.

Plecaki z krakowskich Światowych Dni Młodzieży trafiły do michalickich misjonarzy, posługujących w Papui Nowej Gwinei, a konkretnie do ks. Bogdana Świerczewskiego CSMA, który jest Wikariuszem Generalnym w diecezji Mount Hagen, a także rektorem Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Rukus (Ruquist) oraz członkiem Rady Edukacyjnej w prowincji Jiwaka.

Dar z Krakowa sprawił ogromną radość dzieciom i młodzieży, powierzonym opiece michalickiej rodziny zakonnej.

Dotychczas plecaki z krakowskich Światowych Dni Młodzieży trafiały głównie do krajów środkowoafrykańskich oraz na Ukrainę. Tym razem dotarły na drugi kraniec świata.

Ks. Dariusz Wilk CSMA