STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „POWIETRZE JUŻ DRGA” – W KRAKOWIE ZAPREZENTOWANO POLSKĄ WERSJA HYMNU ŚDM W LIZBONIE

„Powietrze już drga” – w Krakowie zaprezentowano polską wersja hymnu ŚDM w Lizbonie

W sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach, zaprezentowano polską wersję hymnu ŚDM w Lizbonie. Odbyło się to podczas świętowania 5. rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie odbędą się już za dwa lata. W lutym usłyszeliśmy hymn najbliższego spotkania młodych z papieżem, utwór „Há Pressa No Ar” („Jest pośpiech w powietrzu”). 24 lipca, w przeddzień 5. rocznicy rozpoczęcia ŚDM w Krakowie, zaprezentowana została polska wersja tego utworu, która będzie towarzyszyła młodym z całej Polski w przygotowaniach do wyjazdu do Lizbony.

Polska wersja hymnu nosi tytuł „Powietrze już drga” i została przygotowana we współpracy Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM i Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Utwór wykonuje chór i orkiestra złożone z młodzieży pochodzącej z 28 polskich diecezji – łącznie ponad 150 osób. Autorem polskiej aranżacji jest Hubert Kowalski, krakowski kompozytor i producent muzyczny, a tekst przetłumaczyli i zredagowali Marcin Gawron oraz ks. Marcin Filar, duszpasterz młodzieży archidiecezji krakowskiej.

Patronat honorowy nad projektem objęli: metropolita krakowski i zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp Marek Jędraszewski, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej, bp Robert Chrząszcz, biskup radomski, przewodniczący Rady ds. Młodzieży i delegat KEP ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, bp Marek Solarczyk, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej, bp Grzegorz Suchodolski oraz biskup pomocniczy diecezji lubelskiej, bp Adam Bab, a także Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak.

5. rocznica Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i premiera polskiej wersji hymnu ŚDM Lizbona 2023 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie 24.07.2021 r.

Oficjalny tekst hymnu

„Powietrze już drga”
polska wersja Hymnu ŚDM w Lizbonie
 „Há pressa no ar”

Ruszamy w drogę, jeden łączy nas cel
We wspólnej wędrówce spotkaliśmy się
Jak Maryja chcemy przyjąć Twój plan
To my Twoi słudzy wołamy co dnia
Ojcze nasz, Panie nasz
Niech dziś wola Twa wypełni się w nas
Chcemy jak Matka Twa
Otwierać swe serca na łaski tej dar

Ref. Wszyscy słyszą nasz radosny głos
Podnosimy swe ręce, powietrze już drga
Jezus żyje, nie zostawi nas
Już teraz na miłość jest czas

Ty, co ciągle poszukujesz swych dróg
Posłuchaj uważnie, co mówi Ci Bóg
Spróbuj z nami podnieść w górę swój wzrok
Gdy tracisz nadzieję, bo zgubiłeś gdzieś
uśmiech Twój, miłość Twą
Odzyskasz je znów, zaufaj bo On
dobrze zna serca głos
I ruszaj bez strachu, zrób pierwszy krok!

To Maryja pierwsza znała ten dar
Miłości bez końca, co zawsze już trwa
Zaufała, nauczyła nas jak
Przyjmować do serca Jezusa, gdy On
Daje nam Ciało Swe
Ja przyjąć Go chcę, podnoszę swój głos,
Wołam On Panem mym
Ja ufam Jemu, a On ufa mi!

Nie zwątpiła w obietnicę Twą
Maryja, tak młoda, nie bała się wstać
I z pośpiechem wyruszyć na górski szlak
Jej krewna Elżbieta witała ją tak:
„Raduj się, chwała Ci,
Bo owoc Twej wiary, Syn Jezus, nasz Pan”
I ja też słyszeć chcę
„Twa wiara wystarczy, nie lękaj się!”

sł. o. João Paulo Vaz, muz. Pedro Ferreira
tłum. Marcel Gawron, ks. Marcin Filar