STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PROGRAM UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWYCH ŚP. PROF. STANISŁAWA GRYGIELA

Program uroczystości pogrzebowych śp. prof. Stanisława Grygiela

Śp. prof. Stanisław Grygiel zostanie pochowany w rodzinnych Zembrzycach. Msze św. pogrzebowe zostaną odprawione w Rzymie i Krakowie.

Uroczystości pogrzebowe śp. prof. Stanisława Grygiela rozpoczną się w najbliższy czwartek, 23 lutego o godz. 15.00, Mszą św. w Kościele Santa Maria in Traspontina w Rzymie. Następnie ciało zmarłego zostanie przewiezione do Krakowa, gdzie w niedzielę, 26 lutego o godzinie 14.00, zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa w Kościele św. Jadwigi w Krakowie-Krowodrzy pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego. Bezpośrednio po niej zmarły Pan Profesor zostanie przewieziony do rodzinnych Zembrzyc, gdzie około godz. 16.30 trumna złożona zostanie w grobie na cmentarzu parafialnym. Rodzina zwraca się z prośbą do uczestników pogrzebu, aby zamiast tradycyjnych kwiatów, złożyć ofiarę na Domy Samotnej Matki Archidiecezji Krakowskiej.