STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / “PRZYJDĘ” – REJONOWE SPOTKANIE MŁODYCH W KRZESZOWICACH

“Przyjdę” – Rejonowe Spotkanie Młodych w Krzeszowicach

- Bóg obiecuje każdemu z nas, że przyjdzie. Że narodzi się w sercu każdego z nas. Ta Jego obietnica powinna pomóc nam wytrwać do końca i dobrze przeżyć czas Adwentu, ale również z tą obietnicą i Jego łaską pomaga nam kroczyć przez życie - mówi Joanna Janas, jedna z organizatorek 2. Rejonowego Spotkania Młodych, które pod hasłem "Przyjdę" odbędzie się w sobotę 14 grudnia parafii św. Marcina w Krzeszowicach.

“Przyjdę” – Rejonowe Spotkanie Młodych w Krzeszowicach

Po listopadowym Spotkaniu Młodych w Wadowicach, kolejnym przystankiem cyklu stworzonego z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II przez Duszpasterstwo Młodzieży, Radę Młodzieży oraz Dekanalnych Liderów i Duszpasterzy Młodzieży będą właśnie Krzeszowice. Termin wydarzenia jest szczególny, gdyż wpisuje się w adwentowe oczekiwanie na przyjście Jezusa. 

– Hasło “Przyjdę” pozwala nam zrozumieć ten adwentowy czas. On przyjdzie do nas, do naszych serc. To oczekiwanie na Niego ma sens. Ale też patrząc z innej strony “Przyjdę” jest taką moją deklaracją. Bóg przychodzi do nas zawsze w Eucharystii, w sakramencie pokuty. On wyciąga do nas pierwszy swoją dłoń. Daje nam możliwości. Hasło “Przyjdę” jest moją własną deklaracją, że to ja teraz wyjdę naprzeciw Niemu. Że to w końcu mój ruch, moja decyzja, a ja robię to zupełnie świadomie – tłumaczy Dominika Dziedzic, dekanalna liderka młodzieży dekanatu Krzeszowice. 

Na uczestników spotkania czeka bogaty plan, który ma pomóc młodym w jeszcze lepszym i bardziej świadomym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Młodzież, która zgromadzi się w Krzeszowicach będzie miała okazję wysłuchać świadectwa Wspólnoty Cenacolo, która opowie o swoim oczekiwaniu na spotkanie z Jezusem. Zaplanowano również warsztaty teatralne, plastyczne, muzyczne i liturgiczne. – Chcemy w ten sposób przekazać młodym coś konkretnego, jakąś umiejętność, a poza tym spotkanie z ciekawymi ludźmi, którzy nie wstydzą się swojej wiary, żyją nią na co dzień – mówi ks. Łukasz Jachymiak, dekanalny duszpasterz młodzieży dekanatu Krzeszowice. – Oczywiście dwoma najważniejszymi punktami programu są Eucharystia i wielbienie w ramach Krzeszowickiego Wieczoru Chwały, bo przecież wszystko, co byśmy zrobili lub czego byśmy się nauczyli, jeśli będzie pozbawione obecności Chrystusa, będzie niczym lub jak mówił św. Paweł, będzie śmieciem – dodaje ks. Łukasz. 

Rejonowe Spotkanie Młodych w Krzeszowicach zakończy wspólna agapa, która, jak podkreślają organizatorzy, będzie czasem rozmowy, ale przede wszystkim świadectwem wspólnoty młodego Kościoła.

– „Przyjdę” – będę z wami, będę w was. Jezus będzie obecny w naszym wspólnym spotkaniu. To będzie naprawdę piękny czas oczekiwania na przyjście Pana. Jezus przychodzi do nas codziennie. Tyle tylko, że zakrywa się osobami i wydarzeniami. Trzeba Go rozpoznać, uczynić swoje serce wrażliwym na Jego obecność – mówi ks. Łukasz Jachymiak zapraszając do udziału w sobotnim wydarzeniu. – Jezus przyjdzie i spędzi z nami ten czas – dodaje duszpasterz. 

Rejonowe Spotkania Młodych to inicjatywa młodzieży, która poprzez tę wyjątkową sztafetę modlitwy pragnie rozpocząć duchowe przygotowania do 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Spotkanie w Wadowicach rozpoczęło cykl wydarzeń, które od listopada br. do maja 2020 r. każdego miesiąca odbywać będą się w jednym z rejonów Archidiecezji Krakowskiej. Organizatorami Rejonowych Spotkań Młodych jest Duszpasterstwo Młodzieży, Rada Młodzieży oraz Dekanalni Liderzy i Duszpasterze Młodzieży. Honorowy patronat nad wydarzeniami objął metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski.

Karolina Zając | Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE