STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / REMONT DOMU SAMOTNEJ MATKI PRZY UL. PRZYBYSZEWSKIEGO

Remont Domu Samotnej Matki przy ul. Przybyszewskiego

27 września rozpoczął się remont Domu Samotnej Matki przy ul. Przybyszewskiego 39 w Krakowie. Siostry nazaretanki pozostają do dyspozycji kobiet, które znalazły się w trudnej sytuacji.

Remont Domu Samotnej Matki przy ul. Przybyszewskiego

Dom Samotnej Matki przy ul. Przybyszewskiego prowadzony jest przez siostry nazaretanki. Mogą do niego zgłosić się kobiety w ciąży lub mamy z niemowlętami do pół roku znajdujące się w trudnej sytuacji. Od 2006 r. działa tam również pierwsze w Polsce okno życia, które na czas przebudowy będzie nieczynne. Mieszkanki remontowanego domu zostały przeniesione do innych placówek, nad którymi opiekę sprawują archidiecezja oraz zgromadzenia zakonne.

Do czasu zakończenia remontu siostry są dostępne telefonicznie pod numerem 518 358 770. – Uruchomiliśmy telefon zaufania, który będą odbierały siostry nazaretanki związane z Domem Samotnej Matki. Każda kobieta, która nosi się z zamiarem oddania dziecka, bądź też potrzebuje wsparcia, może się z nimi skontaktować – tłumaczy ks. dr Paweł Gałuszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

Zachęcamy do zapoznania się z reportażem o Domach Samotnych Matek prowadzonych przez Archidiecezję Krakowską oraz zgromadzenia zakonne.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE