STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / SŁUŻBA LITURGICZNA NA BOISKU

Służba liturgiczna na boisku

Etap dekanalny eliminacji diecezjalnych do XVIII Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej o Puchar „Króluj nam Chryste” już za nami. W rozgrywkach wzięło udział 2583 ministrantów i lektorów.

W etapie dekanalnym wzięło udział 198 parafii naszej archidiecezji. Na boiskach zagrało 2583 ministrantów i lektorów. Rozgrywki odbyły się w 41 dekanatach. W trzech dekanatach turniej się nie odbył (brak zgłoszeń z parafii). W jednym dekanacie eliminacje zostaną rozegrane w późniejszym terminie. Cieszymy się z tak dużego zainteresowania turniejem. W kolejnym etapie mistrzowie dekanalni, w ośmiu rejonach, będą walczyć o miejsca w finale diecezjalnym, który odbędzie się 11 kwietnia br. w Myślenicach. Zwycięzcy etapu diecezjalnego będą reprezentować Archidiecezję Krakowską w finale ogólnopolskim, który zostanie rozegrany w dniach 26-27 czerwca br. w Gnieźnie. W pliku poniżej prezentujemy zwycięzców etapu dekanalnego oraz dane dotyczące liczby uczestników turnieju w poszczególnych dekanatach.

Za podjęty trud oraz za finansowe wsparcie rozgrywek etapu dekanalnego serdeczne podziękowanie składamy przede wszystkim koordynatorom dekanalnym. Dziękujemy również opiekunom drużyn: księżom diecezjalnym i zakonnym, diakonom oraz osobom świeckim. Dziękujemy także nauczycielom, katechetom, trenerom, sędziom piłkarskim oraz rodzicom za pomoc i opiekę nad uczestnikami rozgrywek. Dziękujemy przedstawicielom władz samorządowych i dyrektorom szkół, którzy udostępnili hale sportowe. Łącznie to grupa kilkuset osób organizujących i wspierających rozgrywki. Wszystkim za wszystko serdeczne: Bóg zapłać!

fot. Archiwum turnieju
Koordynatorzy diecezjalni turnieju: ks. Artur Czepiel, ks. Jarosław Chlebda