STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / TO JUŻ 900 PORCJI ZUPY OD ŚW. SIOSTRY FAUSTYNY

To już 900 porcji zupy od św. Siostry Faustyny

W poniedziałek – 6 marca – Kościół Rektoralny Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach już po raz szósty zawiózł w ramach akcji „Zupa od św. Siostry Faustyny” 150 porcji ciepłego posiłku do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.
– W październiku 2022 roku postanowiliśmy zorganizować akcję „Zupa od św. Siostry Faustyny”. W jej ramach – począwszy od wspomnienia Apostołki Bożego Miłosierdzia, przez kolejne 5 miesięcy, woziliśmy raz w miesiącu ciepły posiłek do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Także i dziś obdarowaliśmy osoby potrzebujące, ubogie, bezdomne 150 porcjami gorącej zupy. Mogę dziś powiedzieć, że akcja udała się – dostarczyliśmy w tym czasie do Dzieła św. Ojca Pio 900 obiadów – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Posiłki finansowane są z Funduszu Miłosierdzia, który działa w Sanktuarium. – Widzimy, że nasza akcja jest bardzo potrzebna i wiele osób chętnie się w nią włącza, składając swój dar. Myślę, że czas Wielkiego Postu, czas modlitwy, postu i jałmużny sprawi, że jeszcze więcej osób zechce do niej dołączyć– podkreśla Małgorzata Pabis.

Inspiracją do powstania Funduszu Miłosierdzia były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach: „W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś – jak to określiłem w liście Novo millennio ineunte – «wyobraźnia miłosierdzia» w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie «świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr». Niech tej «wyobraźni» nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej Ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi”.

Każdy kto chciałby włączyć się w akcję może złożyć swój datek na konto:

PEKAO S.A. Nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286
z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”.

Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium
ZOBACZ TAKŻE