STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA KAZIMIERCZYKA

Uroczystość św. Stanisława Kazimierczyka

Piątego maja Kościół wspomina św. Stanisława Kazimierczyka. To jednocześnie wielka uroczystość dla wspólnoty Kanoników Regularnych Laterańskich, którzy dziękują Bogu za świętego patrona.

Uroczystość św. Stanisława Kazimierczyka

Święty Stanisław Kazimierczyk jest przede wszystkim nauczycielem szacunku, umiłowania i pragnienia Eucharystii w swojej codzienności. Dlatego też Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej Archidiecezji Krakowskiej obrali go sobie za patrona. W tym roku również przybyli do jego grobu, aby wypraszać łaski dla siebie, swoich rodzin, wspólnot parafialnych i chorych, którym posługują, przynosząc Pana Jezusa.

Eucharystii przewodniczył bp Jan Zając. W słowie skierowanym do zebranych przywołał fragmenty homilii z dnia beatyfikacji i kanonizacji świętego, stawiając go za wzór człowieka rozkochanego w Bogu obecnym w Eucharystii. Podkreślił, że ważnym zadaniem jest niesienie Chrystusa współczesnemu światu i świadczenie o Nim swoim życiem, a przede wszystkim posługą wśród chorych. Dodał, że życie Eucharystią otwiera człowieka na potrzeby innych, co jeszcze doskonałej utwierdza i jednoczy z Bogiem.

Mszę św. koncelebrował opat generalny Kanoników Regularnych Laterańskich, ks. Franco Bergamin CRL. Na koniec duszpasterz Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, ks. Ryszard Kilanowicz, podziękował wszystkim przybyłym na liturgię, mówiąc, że Eucharystia ze swej natury to ofiara, w którą każdy włącza się przez samo uczestnictwo.

fot.: kl. Mateusz Bednarz CRL

Galeria

ZOBACZ TAKŻE