STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ W „NIEDZIELI MAŁOPOLSKIEJ”

Warto przeczytać w „Niedzieli Małopolskiej”

Zachęcamy do lektury najnowszej „Niedzieli Małopolskiej” – lokalnego dodatku do Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.
 

Wakacje w pełni, a my całkiem świadomie zatrzymujemy się na kwestiach wychowania. Bo wierzymy, że właśnie teraz, gdy jest mniej pracy, gdy więcej czasu spędzamy ze swymi dziećmi czy wnukami, pojawia się refleksja, jak najlepiej przygotować je do życia, do samodzielności. I w związku z tym prezentujemy dwa warte uwagi kierunki – wychowanie przez muzykę oraz w ramach wolontariatu.

W artykule pt. „Pomysł na wychowanie” Agata Grzybek pisze m.in.: „Pani Agnieszka, mama dziewięcioletniego Kacpra, zapewnia, że syn dzięki uczestnictwu w zajęciach chóru uwierzył we własne siły. Dzieci nie nudzą się, mają zadania do realizacji, ponadto muszą być obowiązkowe; uczą się w praktyce umiejętności życiowych. – Ważne jest, że chłopcy trudny wiek dojrzewania przeżywają w chórze. Energię, która w tym czasie wzrasta, mogą pozytywnie i w dobrym celu wykorzystać – zauważa ks. Grzegorz…” Z kolei w tekście pt. „Cenna inwestycja” autorka pokazuje, jak pomaganie osobom z DPS- u wpływa na życie nastolatków. A terapeuta zajęciowy w DPS- ie p. Elżbieta Szczałba przekonuje: „Dla młodych ludzi jest to inwestycja, być może oni nawet sobie na razie tego nie uświadamiają, jakie to dla nich ważne, aby się nauczyć być z ludźmi starszymi, aby ich dostrzegać i nieść im pomoc…” Lektura artykułów może zainspirować do przemyśleń na temat wychowywania, a od niego przecież nie ma nigdy urlopu. Polecamy!

Mamy świadomość, że nie wszyscy wyjeżdżają z Krakowa w czasie wakacji i to z myślą o nich, a także o licznych turystach, którzy odwiedzają w tym czasie nasze miasto, przekazujemy informację o nadchodzących koncertach w ramach Mariackiego Koncertu Festiwalowego oraz  w ramach festiwalu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”. Co? Gdzie? Kiedy? – Szczegóły w bieżącym numerze NM. Warto skorzystać!

Natomiast dla tych, którzy od muzyki wolą malarstwo, polecamy m.in. wystawy w   Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły. Te stałe i te czasowe. Wśród nich znajduje się ekspozycja „Jan Paweł II. Ludzie i  miejsca”, która prezentuje obrazy Joanny Sobczyk-Pająk, malarki, fotografki, wykładowczyni UPJPII  w Krakowie. W drodze na Wawel na pewno warto zajrzeć na Kanoniczą!

Tym, którzy odpoczywają, życzymy udanego wypoczynku, tym którzy pracują – siły  do pracy i satysfakcji płynącej z jej wykonywania. Wszystkich zachęcamy do lektury bieżącego numeru Niedzieli. Warto po nią sięgnąć, bo warto czytać wartościowe czasopisma. Życzymy dobrej niedzieli z „Niedzielą”!

 

Maria Fortuna-Sudor | Niedziela

Galeria

ZOBACZ TAKŻE