STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 5 maja ukaże się 18. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi: o wielu twarzach tej samej Matki, o „Pani ze Skałki”, o szkole jako koniu trojańskim lewicy, a także o benefisie Agnieszki Radwańskiej.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

Gdy spotka się kilkuosobowe rodzeństwo i rozpoczną rozmowę o ukochanej matce, to jest dość prawdopodobne, że każde z nich nosi inną fotografię tej samej Osoby. Czy tak nie jest z Maryją? Zapraszamy do „przeglądu” wybranych wizerunków maryjnych, uwiecznionych na płótnie, w kamieniu czy w drewnie.

29 kwietnia minęła 29. rocznica śmierci Mieczysławy Faryniak, nazywanej „Panią ze Skałki”. Mieszkała w małej chatce, tak lichej, że ludzie nazwali ją „Betlejemką”. Pomagała miejscowym i najuboższym. W swoim sercu miała wielką nabożność do Ducha Świętego. Prowincja Matki Bożej Anielskiej Zakonu Braci Mniejszych gromadzi dokumentację, na podstawie której biskup ordynariusz będzie mógł rozpocząć dochodzenie na szczeblu diecezjalnym zmarłej w 1990 r. w opinii świętości Mieczysławy Faryniak. Zapraszamy do zapoznania się z życiorysem „Pani ze Skałki”, zamieszczonym na stronie 10. i 11. najnowszego numeru.

Ks. inf. Ireneusz Skubiś w swoim felietonie zastanawia się nad modlitwą Kościoła, którą odmawiamy m.in. w brewiarzu i zaczynającą się słowami: „Boże, wejrzyj ku wspomożeniu memu; Panie, pośpiesz ku ratunkowi memu”. Przez te słowa okazujemy zaufanie samemu Bogu. Bo On umiłował nas najbardziej  i jest z nami aż do skończenia świata. Ks. Infułat przypomina, że  należy  wciąż zadawać sobie pytania o nasze bycie w Kościele, o to, jakimi jesteśmy chrześcijanami, czy Pana Boga tratujemy na serio?

Zapraszamy na Jubileusz XX-lecia Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, który odbędzie się w niedzielę 19 maja br. Misją  Stowarzyszenia  jest troska o życie każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci oraz pomoc charytatywna osobom najbardziej potrzebującym. Jubileusz rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00 w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP Sióstr Felicjanek w Krakowie przy ul. Smoleńsk 6. Odprawi ją ks. abp Marek Jędraszewski. Podziękujemy Panu Bogu za dar życia, za wszystkie polskie dzieci, rodziny i osoby bezżenne, którym leży na sercu los nienarodzonych.

Anna Zechenter w swoim felietonie pt. „Szkoła ‒ koń trojański lewicy” zauważa, iż żeby zniszczyć znienawidzone „państwo PiS” tzw. totalna opozycja sięga po każdy środek. Postkomunistyczny Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP), pospołu z Forum Związków Zawodowych, wziął uczniów za zakładników i postawił rządowi ultimatum: albo wy dacie nam pieniądze, albo my nie damy uczniom promocji do wyższych klas, nie będzie egzaminów, w ofierze złożymy nawet maturzystów. Moment do uprawiania szantażu wprost wymarzony ‒ wszak wybory są za pasem.

Wszystkich kibiców Agnieszki Radwańskiej zapraszamy do Tauron Areny Kraków na benefis tej znakomitej tenisistki – 21 maja na godz. 18.00. Agnieszkę będzie można zobaczyć na żywo podczas imprezy podsumowującej jej wielką, pełną sukcesów karierę. Pożegnanie z publicznością będzie miało wymiar sportowo-artystyczny. O benefisie. a także o Tenisowej Alei Gwiazd można przeczytać na stronach 18. i 19 najnowszego numeru Tygodnika.

Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. za duszę śp. Antoniego Zięby (w pierwszą rocznicę śmierci) z podziękowaniem za wszystkie Jego dzieła i z prośbą o twórczą kontynuację. Kaplica św. Antoniego w Kościele Mariackim w Krakowie, 7 maja (wtorek) 2019 roku, godz. 8.30.

Przypominamy również o cyklicznych nowennach za śp. Antoniego. Miejsce: Kościół Mariacki, każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 8.00, kaplica św. Antoniego (znajduje się zaraz przy wejściu głównym po lewej stronie, naprzeciwko kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej).

Serdecznie zapraszamy!

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57

Joanna Banasik

ZOBACZ TAKŻE