STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 12 maja ukaże się 19. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi: o Maryi, Matce Zbawiciela jako Pośredniczce łask, o Święcie Miłosierdzia w Łagiewnikach, o zranionej perle europejskiej sztuki gotyckiej, a także o powstaniu całunowego Jezusa.  

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

Tematem 19. numeru „Źródła” jest Maryja, Matka Zbawiciela, jako Pośredniczka łask. W  swoim artykule pt. „Pośredniczka, czyli ta, która prowadzi do Chrystusa”, ks. Zbigniew Kapłański zwraca uwagę na słowo – pośrednik. W Nowym Testamencie występuje w rozumieniu „stojący pomiędzy”. W Starym Testamencie „pośrednik” to był ten, który jest pomiędzy Panem Bogiem a ludem. Ks. Zbigniew wyjaśnia co kryję się pod pojęciem modlenia się, a także kieruje na poprawne rozumienie  i czczenie Matki Boga i Odkupiciela.

„Miłosierdzie źródłem pojednania” – tak brzmiało hasło tegorocznego Święta Miłosierdzia w Łagiewnikach. Według szacunków do tego krakowskiego sanktuarium przybyło w ciągu dwóch dni około stu tysięcy pielgrzymów z ponad 30 krajów świata, m.in. z Anglii, Austrii, Francji, Hong Kongu, Indonezji, Kolumbii, Korei, Niemiec, Pakistanu, Chorwacji, Czech, Hiszpanii. Do relacji ze  Święta Miłosierdzia zapraszamy na stronę 10. i 11. najnowszego numeru.

W artykule Bożeny Weber pt. „Zraniona perła europejskiej sztuki gotyckiej” zapoznamy się z historią Notre-Dame, która liczy prawie dziewięć wieków. Była świadkiem największych – ale i najtragiczniejszych – wydarzeń w dziejach Francji. Teraz jej los został boleśnie wystawiony na próbę. Na początku Wielkiego Tygodnia dotknął gotycką budowlę tragiczny pożar.

Święta Wielkanocne już za nami, ale Tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego towarzyszyć nam będzie przez cały Rok Liturgiczny. Aleksandra Zapotoczny przedstawia historię powstania całunowego Jezusa. Ostatnim odtworzeniem postaci Chrystusa z Całunu jest model wykonany przez Sergio Rodella. Rzeźbiarza, który, na podstawie istniejących opisów człowieka z Całunu i jego płótna, opracował postać Jezusa w obrazie trójwymiarowym, potwierdzając, że opisy Ewangelii mówią prawdę.

27 kwietnia ks. kard. Stanisław Dziwisz, arcybiskup senior Archidiecezji Krakowskiej, obchodził 80. urodziny. W 1978 roku Ojciec Święty Jan Paweł II mianował go swoim osobistym sekretarzem. W czasie całego pontyfikatu Papieża-Polaka towarzyszył mu we wszystkich podróżach zagranicznych. To świadek życia, pracy, modlitwy i świętości Jana Pawła II. Redakcja „Źródła” z okazji 80. urodzin życzy Czcigodnemu Księdzu Kardynałowi obfitości łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień kapłańskiej drogi.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57

Joanna Banasik

ZOBACZ TAKŻE