STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 28 lipca ukaże się 30. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi: o Bożych sportowcach, o pożegnaniu ks. prałata Franciszka Ślusarczyka, który przez 17 lat posługiwał w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a także o mozaikowych replikach trzech kaplic w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach.
 

Ks. bp Roman Pindel w drugim odcinku z serii „Najważniejszą modlitwą jest Msza święta” przypomina, że Eucharystia jest największym darem, jaki Kościół otrzymał od Chrystusa. Warto więc, idąc na Mszę świętą, uświadomić sobie to, w czym tkwi wyjątkowość tego Chleba, który ukazuje kapłan ze słowami: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata. Błogosławieni, którzy zostali wezwani na ucztę Baranka”. Eucharystia to wielka tajemnica! Tajemnica, którą trzeba przede wszystkim dobrze celebrować.

Ks. prałat Franciszek Ślusarczyk 17 lat posługiwał w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W tym czasie był świadkiem i organizatorem papieskich pielgrzymek, Światowych Dni Młodzieży, a co roku Święta Miłosierdzia i Ogólnopolskich Pielgrzymek Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Małgorzata Pabis przywołuje podziękowania osób, które doświadczyły od Księdza Prałata wiele wrażliwości i pomocy.

Fundacja Komisariat Ziemi Świętej w Polsce, dla upamiętnienia 800-letniej obecności franciszkanów w miejscach świętych, przy współpracy Komisariatów z Malty, Słowenii, Słowacji i Włoch, a także pielgrzymów, przyjaciół oraz dobroczyńców Ziemi Świętej z Polski, ufundowała w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach mozaikowe repliki trzech kaplic: Groty Zwiastowania z Nazaretu, Narodzenia z Betlejem i Grobu Pańskiego z Jerozolimy. Zapraszamy do artykułu Ryszarda Hubickiego.

Agnieszka Bialik w artykule pt. „Sława nie daje tyle, co bycie z Panem Bogiem” przedstawia wybitnych sportowców, którzy mimo sławy i sukcesów nie zapomnieli, co w życiu jest najważniejsze. Mówią o swojej wierze, modlitwie, kontakcie z Panem Bogiem.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

 

Joanna Banasik

Galeria

ZOBACZ TAKŻE