STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 8 września ukaże się 36. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi: o ogólnopolskiej akcji modlitewnej „Polska pod krzyżem”, o złotym jubileuszu koronacji Pani Myślenickiej, o bastionie moralności jakim jest rodzina, a także o Eucharystycznej tajemnicy światła.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem odbędzie się ogólnopolska akcja modlitewna „Polska pod krzyżem”. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i stania się częścią wielkiej modlitewnej wspólnoty. W najnowszym numerze „Źródła” przybliżamy program akcji, cel i misję.

24 sierpnia br. na myślenickim Rynku parafianie na czele z kustoszem sanktuarium, ks. proboszczem Zdzisławem Balonem, a także licznie przybyłymi czcicielami Beskidzkiej Eleusy z różnych stron kraju, uczestniczyli w jubileuszowej Mszy św., sprawowanej pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce ks. abp. Salvatore Pennacchio. Metropolita Krakowski ks. abp Marek Jędraszewski, który przewodniczył Komitetowi Honorowemu, wygłosił homilię, w której nawiązał do wątków sprzed 50 laty, z kazania ks. kard. Karola Wojtyły, wygłoszonego w dniu koronacji. Zapraszamy do artykułu „Skarby myślenickiej ziemi”, przybliżającego tamte wzniosłe wydarzenia.

W najnowszym numerze ks. bp Roman Pindel w cyklu rozważań na temat Mszy św. przypomina, że   każda Msza św. jest niepowtarzalną okazją do spotkania się z Jezusem, który sprawi, że na nowo odkryjemy sens naszego życia.

Ks. inf. Ireneusz Skubiś w swoim felietonie zauważa, że rodzina jest przedmiotem ogromnego ataku ze strony ideologii gender. Trwają obecnie pewne prace – i to nie tylko ze strony UE, ale i ONZ – by sformułować definicję tzw. trzeciej płci. To wszystko prowadzi do bałaganu w wymiarze globalnym.

W dniach od 14 do 21 września 2019 r. w Sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile będą odbywały się uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Centralna uroczystość będzie miała miejsce w niedzielę 15 września o godz. 11.00 – Suma pontyfikalna na placu św. Jana Pawła II, pod przewodnictwem ks. bp. Janusza Mastalskiego. Zachęcamy do udziału w uroczystościach i wspólnej modlitwy. Szczegółowy program dostępny jest w najnowszym numerze „Źródła”  na stronie 29.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik

ZOBACZ TAKŻE