STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ZANURZENI W OCEANIE MIŁOŚCI

Zanurzeni w oceanie miłości

- Kiedy tego wieczoru rozważamy tajemnicę Ostatniej Wieczerzy, kiedy nadchodzącej nocy adorować będziemy Najświętszy Sakrament, przez wiarę poczujmy się zanurzeni w oceanie miłości, która wypływa z miłosiernego Serca Bożego. Trwajmy w tajemnicy naszej wiary - mówił ks. bp Jan Zając, kustosz honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w czasie Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej.

Bp Zając w homilii podkreślił, że w ten mistyczny wieczór rozważamy wielką tajemnicę wiary. – Prosty gest – umycie nóg, było znakiem całkowitego oddania Chrystusa w ofierze krzyża, która doprowadziła do chwały zmartwychwstania. W każdej Mszy świętej uobecnia się pokorna służba Jezusa wobec każdego człowieka – powiedział i dodał, że uczestnictwo człowieka w Eucharystii musi rodzić braterską miłość poszczególnych wiernych, w naszych rodzinach, wspólnotach, w całym Kościele, na całym świecie. – Miłość miłosierna rodzi się w Eucharystii. Dlatego wobec Eucharystii mamy rosnąć w miłości. Gotowi do miłości w stopniu najwyższym. A przyjmując Ciało i Krew Pańską zanurzamy się w tajemnicy miłości, w tajemnicy wiary – powiedział kaznodzieja.

Po Mszy świętej Najświętszy Sakrament został w procesji przeniesiony do Ciemnicy, która znajduje się w Kaplicy Klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Małgorzata Pabis |Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach