STRONA GŁÓWNA / 40 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową / DIECEZJALNA PIELGRZYMKA DO RZYMU

DIECEZJALNA PIELGRZYMKA DO RZYMU

W roku Wielkiego jubileuszu wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową pragniemy  całą Archidiecezją wraz z Metropolitą Krakowskim Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim oraz Kardynałem Stanisławem Dziwiszem osobistym Sekretarzem św. Jana Pawła II udać się do grobu naszego wielkiego rodaka by zawierzyć siebie i wszystkie sprawy Archidiecezji.

Wtorek 9 października 2018 r.

godz. 10.00 Msza Święta w Bazylice Santa Maria Maggiore pod przewodnictwem Kardynała Stanisława Ryłki.
godz. 20.00 Uroczysty Koncert organizowany przez Metropolitę Krakowskiego w Bazylice s. Maria Maggiore.

Program Koncertu

SŁOWO O MUZYCE:
Ks. dr hab. Robert Tyrała, prof. UPJPII – prorektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

WYKONAWCY:
Orkiestra   Filharmonii   Podkarpackiej Im.  Artura   Malawskiego  w Rzeszowie
Chór Międzyuczelnianego  Instytutu   Muzyki    Kościelnej w Krakowie

DYRYGENCI:
Wiesław Delimat
o. Dawid Kusz

ORGANY:
Witold Zalewski

SOPRAN:
Katarzyna Oleś-Blacha

PROGRAM:
Gaude Mater Polonia (chór)
Mozart –  Exsultate, Jubilate (sopran, orkiestra)
Górecki – Totus Tuus (chór)
Penderecki – Chaconne (orkiestra)
Mulet – Toccata Tu es Petra (organy)
Kilar – Dona nobis pacem z „Missa  pro pace (chór)
Botor – Misericordias (sopran, chór, orkiestra
Kusz – Laudate Dominum (chór, orkiestra)
Frisina – Aprite [Otwórzcie drzwi Jezusowi] (chór, orkiestra)
Twardowski – Tryptyk Mariacki,  cz. V. – Zmartwychwstanie (orkiestra)
Namysłowski – Fantazja Wawel (organy)
Mozart – Te Deum (chór, orkiestra)

Środa 10.10.2018 r.
godz. 8.30   Audiencja z Ojcem Świętym Franciszkiem
godz. 12.00 Msza Święta w Kościele Świętego Ducha pod przewodnictwem Kardynała Stanisława Dziwisza.
Czwartek 11.10.2018 r.
godz.10.00 Mszą Świętą w Bazylice św. Piotra pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego. Błogosławieństwo na drogę powrotną.

Każda grupa prag nąca uczestniczyć w obchodach Archidiecezjalnych powinna zgłosić swój udział na email 40jp2@diecezja.pl bądź telefonicznie do ks. Łukasza Michalczewskiego tel. 604-171-061. Pomoże to w sprawnym zorganizowaniu pobytu w Rzymie oraz w przygotowaniu materiałów dla pielgrzymów.