Główne uroczystości związane z obchodami jubileuszu 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II odbędą się w październiku. Będą one miały charakter ogólnopolskiego dziękczynienia za życie i posługę papieża, który zmienił oblicze świata, a nam, jego rodakom, przywrócił poczucie wolności i uczył, jak ją zagospodarować, by przynosiła błogosławione owoce w życiu wspólnotowym i osobistym Polaków.


Program wydarzeń:

Wtorek 16.10.2018 r. – Główne obchody

godz. 15.30 Otwarcie wystawy poświęconej pontyfikatowi św. Jana Pawła II oraz prezentacja znaczka wydanego specjalnie z tej okazji przez Pocztę Polską.

godz. 16.30 Msza Święta w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce Arcybiskupa Salvatore Pennacchio z udziałem Episkopatu Polski i władz państwowych. Kazanie podczas uroczystości wygłosi osobisty Sekretarz Ojca Świętego Jana Pawła II, świadek pontyfikatu, Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.

godz. 20.00 Mapping na budynku Arcybiskupów Krakowskich ul. Franciszkańska 3 oraz odsłonięcie odrestaurowanego „Okna Papieskiego”

godz. 20.30 Jubileuszowy koncert artystów scen polskich na płycie Rynku Głównego

Środa 17.10.2018 r. – Konferencja naukowa Veritatis Splendor

Metropolita Krakowski
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie

 zapraszają na

 MIĘDZYNARODOWĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ
VERITATIS SPLENDOR

 Jan Paweł II, który zmienił oblicze świata.
40-lat wyboru na Stolicę św. Piotra kard. Karola Wojtyły Metropolity krakowskiego

 17 października 2018 roku
Aula Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego
godz. 9. 00 -13.00

PROGRAM KONFERENCJI

Poniedziałek 22.10.2018 r. – Odpust ku czci św. Jana Pawła II

Uroczyste dziękczynienie w papieskim Sanktuarium na Białych Morzach trwać będzie od 16 października, a zakończy się odpustem ku czci św. Jana Pawła II, 22 października w dniu liturgicznego wspomnienia Świętego. W tych dniach do Sanktuarium zostaną zaproszeni przedstawiciele wszystkich stanów i grup społecznych. W sam dzień odpustu uroczystą Mszę Świętą dziękczynną o godz. 17.00, odprawi Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski
ZOBACZ TAKŻE
ZOBACZ TAKŻE