I pielgrzymka Jana Pawła II do Polski

Aktualności

„Musicie być mocni mocą wiary, nadziei i miłości”. Ostatni etap I Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny

Słowo wypowiadane przez zło nie jest ostatnim słowem ludzkości. IV etap pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyny. Nowy Targ, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim 7-8.06 1979 roku. Komentarz arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Kalwaria Zebrzydowska formowała duchowość Jana Pawła II. 40. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Kalwarii Zebrzydowskiej

Serce Polaków bije w sercu Matki. III etap pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyny. Częstochowa i Jasna Góra, 4-6 czerwca 1979 roku. Komentarz arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

Abp Jędraszewski: Należy podjąć wysiłek by małżeństwo i rodzina były priorytetem dla polityki państwa i narodu. Komentarz do wizyty Jana Pawła II w Gnieźnie w 40. Rocznicę Pierwszej Pielgrzymki do Polski.

Radni Województwa Małopolskiego chcą  by św. Jan Paweł II został patronem Województwa Małopolskiego – komentarz Abpa Marka Jędraszewskiego

Tożsamość, świadectwo i uczestnictwo. „Pielgrzymka Jana Pawła II z 1979 roku jako nowy powiew Ducha ku wyzwoleniu Europy Środkowo-Wschodniej, początek nowej Ostpolitik”

Międzynarodowa konferencja „Europa między nihilizmem post-oświeceniowym a kwestią islamską”

Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości dla kard. Stanisława Dziwisza

Papież Franciszek oczyszcza Jana Pawła II

Oświadczenie Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza

Obchody 40. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny

Matko Syna Bożego, Matko nasza, Matko pięknej miłości – módl się za nami! Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich.

Kapłan powinien być świadomym swej tożsamości i służyć ludziom całym życiem i ze wszystkich sił. Święcenia prezbiteriatu rocznika św. Jana XXIII w Królewskiej Katedrze na Wawelu pw. św. Stanisława i św. Wacława.

Podstawą tożsamości Polaków jest Chrystus. Msza św. oraz apel z okazji nadania imienia św. Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Miejscu

Przewodniczący po obradach Rady Stałej KEP: dobro skrzywdzonych jest dobrem Kościoła

„Gaude Mater Polonia” – 40. rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

Ciesz się Matko Polsko – 40. rocznica I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

Kard. Stanisław Dziwisz: Jan Paweł II apostołem wolności i pokoju

Kard. Dziwisz: Potrzeba nowej ewangelizacji

„Czternaście lat temu, Jan Paweł II narodził się dla nieba”. Modlitewne czuwanie w 14. rocznicę śmierci Ojca Świętego

Kard. Stanisław Dziwisz: Jan Paweł II zapisał się na zawsze w historię świata, Kościoła, naszej Ojczyzny i Krakowa.

Kard. Stanisław Dziwisz: Jan Paweł II nie lekceważył zła, a tym bardziej nigdy go nie ukrywał. 14. rocznica odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca

14. rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II

Kard. Stanisław Ryłko: Spotkałem w swym życiu wielu świętych kapłanów

Listy Jana Pawła II do kapłanów

Premiera książki „Karol Wojtyła – dzieła literackie i teatralne”

Jan Paweł II to nauczyciel wiary. Msza św. dla katechetów

Oświadczenie Kardynała Stanisława Dziwisza pt:  „Jan Paweł II wobec wykorzystywania seksualnego w Kościele”

Oświadczenie Kardynała Stanisława Dziwisza pt: „Jan Paweł II wobec wykorzystywania seksualnego w Kościele”

Tablica pamiątkowa poświęcona proboszczowi, który był gospodarzem pielgrzymki Jana Pawła II do stolicy Podhala w 1979 r.