STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 43. PIESZA PIELGRZYMKA KRAKOWSKA „WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY”. WSPÓLNOTA VI – SKAWINA – CZERNICHÓW – KRZESZOWICE

43. Piesza Pielgrzymka Krakowska „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Wspólnota VI – Skawina – Czernichów – Krzeszowice

Krok po kroku zbliża się wyjątkowy czas, w którym odbywa się Piesza Pielgrzymka Krakowska. W tym roku wyruszy już po raz 43., a rozpocznie się tradycyjnie 6 sierpnia w Katedrze na Wawelu.Na pielgrzymkę można zapisywać się stacjonarnie oraz w formie online. Pielgrzymom, którzy w tym roku wyruszą w drogę do Matki Bożej Częstochowskiej, będzie towarzyszyło hasło „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Przez 6 dni pielgrzymowania pokonają wiele kilometrów, by oddać hołd Matce Bożej Częstochowskiej i 11 sierpnia pomodlić się przed Jej Cudownym Obliczem.

Pielgrzymi będą pokonywali odcinki w VIII wspólnotach, które wyruszą z różnych części naszej Archidiecezji. Dziś prezentujemy VI Wspólnotę, w której przewodnikiem jest ks. Rafał Wierzbiak.

Wspólnota VI – Skawina – Czernichów – Krzeszowice

Grupa 1
Patron: św. Siostra Faustyna, kolor: żółty.
Grupa gromadzi pielgrzymów z parafii Miłosierdzia Bożego w Skawinie oraz innych parafii dekanatu i okolic. W 2017 roku liczyła 130 osób – w tym 30 pielgrzymów szło po raz pierwszy. Jest to grupa rozmodlona i radosna. Ulubiona piosenka to: „Mama czuwa, Mama wie…”, a okrzyk: „Jadą, jadą z oranżadą!”

Grupa 2
Patron: św. Jadwiga Królowa, kolor: czerwony.
Grupa pielgrzymuje z parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie oraz innych parafii dekanatu i okolic. W 2017 roku liczyła 215 osób. Jest to grupa radosna i rozśpiewana, bo jak śpiewają w jednej piosence: „Jak tę grupę zobaczyli, od razu w niej chcieli iść. Cały rok na to czekali, by na Jasnej Górze być”. A w innej: „Takiego pielgrzyma żadna grupa nie ma, co by się pomodlił, zatańczył, zaśpiewał”.

Grupa 3
Patron: św. Brat Albert, kolor: niebieski.
Grupa pielgrzymuje z parafii św. Mikołaja w Liszkach oraz z dekanatu czernichowskiego i okolic. W 2017 roku liczyła 200 osób, w tym 36 pielgrzymów szło po raz pierwszy. Jest to grupa uśmiechnięta i radosna. Ulubiona piosenka to: „Matko Życia, Maryjo…”.

Grupa 4
Patron: św. Jan Paweł II, kolor: zielony.
Grupa pielgrzymuje z parafii św. Marcina w Krzeszowicach oraz z dekanatu krzeszowickiego i okolic. Grupa powstała w 2022.

Jak się zapisać online?

  1. Zapisy online trwają w dniach 15 czerwca – 4 sierpnia.
  2. Po zapisaniu się na pielgrzymkę w formie online pielgrzymi w dniach 1-5 sierpnia w bazach wspólnot będą mogli odebrać materiały. Osoby zapisane w formie online podczas odbioru materiałów powinny pokazać potwierdzenie otrzymane na maila.
  3. W przypadku konieczności rezygnacji z udziału w 43. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej informację taką należy zgłosić bezpośrednio do przewodnika danej wspólnoty.

FORMULARZ ZAPISÓW → kliknij tutaj

IMG_1919

Zachęcamy do obejrzenia materiałów Archidiecezji Krakowskiej z 40. 41. i 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej.

ZOBACZ TAKŻE