STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ADORUJCIE DZIECIĄTKO JEZUS

Adorujcie Dzieciątko Jezus

- Wasz śpiew i obecność wskazują, że Pan jest już blisko! Dziękuję, że wychwalacie Go pięknym śpiewem i tworzycie atmosferę jedności, jaka jest między nami. Tak śpiewali aniołowie w Betlejem, wysławiając Boga na wysokościach i głosząc pokój ludziom dobrej woli! - mówił metropolita krakowski Marek Jędraszewski w Sali Królewskiej Domu Arcybiskupów podczas spotkania opłatkowego dla szkół katolickich.

Adorujcie Dzieciątko Jezus

Arcybiskup podkreślił, że Jan Paweł II wskazywał, że Chrystus jest kluczem do zrozumienia człowieka. Życzył zgromadzonym, by wpatrywali się w Dzieciątko Jezus i szukali w Nim inspiracji i natchnienia.
– Życzę Wam, aby Święta były pełne pokoju, radości i dziecięcej prostoty, bo tylko z dziecięcego serca może wypłynąć prawdziwa, spontaniczna, autentyczna radość, że Pan Bóg jest pośród nas.

Przedstawiciele dzieci i młodzieży życzyli arcybiskupowi, aby Chrystus narodził się na nowo w jego sercu i zapewnili o swojej modlitwie.

Na zakończenie arcybiskup prosił, by przekazać jego serdeczne życzenia wszystkim pracownikom oświaty, uczniom i rodzinom.

FOTORELACJA

Joanna Folfasińska | Archidiecezja Krakowska
Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska
Video Katarzyna Katarzyńska | Archidiecezja Krakowska

Spotkanie opłatkowe szkół katolickich archidiecezji krakowskiej | Abp Marek Jędraszewski, 18.12.2018

ZOBACZ TAKŻE