STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BP JANUSZ MASTALSKI W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO: ZMARTWYCHWSTANIE TO TAKŻE STAN NASZEGO DUCHA

Bp Janusz Mastalski w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego: Zmartwychwstanie to także stan naszego ducha

- Wróćmy dziś, usiądźmy przy sobie i powiedzmy tak jak Jezus do uczniów: „Nie lękaj się, ja cię kocham!” – mówił bp Janusz Mastalski podczas Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w parafii Matki Bożej Zwycięskiej.

Bp Janusz Mastalski w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego: Zmartwychwstanie to także stan naszego ducha

Biskup przypomniał, że Wielkanoc jest największym świętem, a Zmartwychwstały mówi do każdego człowieka: „Jestem, nie zostawiam cię”.

Zmartwychwstanie to wydarzenie wymagające wiary. Bóg nie zawodzi, ale oczekuje odpowiedzi i konsekwencji. Zmartwychwstanie przemienia ludzkie życia i wymaga, by pociągnąć innych w kierunku Boga. Należy to czynić nie przez namawianie, ale modlitwę i cierpliwe świadectwo. – Wróćmy dziś, usiądźmy przy sobie i powiedzmy tak jak Jezus do uczniów: „Nie lękaj się, ja cię kocham!” – powiedział biskup i dodał, że zmartwychwstanie to nie tyko obrzędy i prawda teologiczna, ale również stan ducha. Zakończył słowami papieża Franciszka, który prosił, żeby przyjąć łaskę zmartwychwstania i pozwolić, by ogień miłości Jezusa przemieniał życie.

Wielkanocna playlista dostępna tutaj.

Biro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE