STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / CZY DA SIĘ ZWAŻYĆ DOBRO? AKCJA WOLONTARIATU MISYJNEGO SALVATOR

Czy da się zważyć dobro? Akcja Wolontariatu Misyjnego Salvator

Wolontariat Misyjny Salvator wystartował z bardzo ciekawą akcją - Bus na wagę złota. Wolontariusze chcą zważyć dobro i zebrać tyle pięćdziesięciogroszówek (w dobie pandemii przede wszystkim wirtualnie), ile waży nowy bus, który rozwozi misjonarzy na wyjazdy w obrębie Europy.

Czy da się zważyć dobro? Akcja Wolontariatu Misyjnego Salvator

– 10 lat w organizacji, która dała mi więcej niż mogłam sobie wyobrazić. 6 wyjazdów wolontariackich do Autonomii Palestyńskiej, Zambii, Kenii x2, na Węgry czy Filipiny. Niezliczona ilość wspaniałych osób poznanych podczas przygotowań oraz już na miejscu. Tysiące godzin formacji i posługi w miejscach zapomnianych przez świat, ale nie przez Pana Boga. Co najważniejsze, WIELKA LEKCJA ŻYCIA, WIARY, POKORY, SZACUNKU, EMPATI, MIŁOŚCI I DRUGIEGO CZŁOWIEKA, której nigdy nie byłabym w stanie zdobyć w szkole. Nie jestem jedyna, która może napisać te słowa.10 lat, 480 wolontariuszy wysłanych by pomagać, 18 krajów, do których dotarli i 38 placówek misyjnych. Porażający ogrom dobra, który udało się wspólnie zrealizować – napisała w swoim świadectwie jedna z wolontariuszek.

– Dzisiaj wyjątkowo, to nie my pomagamy tylko PROSIMY O POMOC. Bus, który wozi wolontariuszy na placówki europejskie jest spisany na stracenie. Potrzeba nowego, aby móc dalej rozwozić dobro, miłość i radość na cały świat. Zapraszamy do zapoznania się z akcją BUS NA WAGĘ ZŁOTA – zachęcają organizatorzy.

– Jedna pięćdziesięciogroszówka waży 3,94 grama. Jednak czy da się zważyć dobro? My wierzymy, że tak!1,5-tonowy bus co roku rozwozi na wyjazdy misyjne w obrębie Europy naszych wolontariuszy, którzy pracując z dziećmi, z osobami bezdomnymi czy z osobami z niepełnosprawnościami dzielą się dobrem. Busem docieramy do takich krajów jak Albania, Węgry, Rumunia, Ukraina, Bułgaria czy Białoruś. Przez 10 lat przejechał on 270 000 km i jak mówi pan Łukasz – nasz mechanik, jego dni są już policzone. Dlatego nowy bus jest dla nas na wagę złota, a dokładnie na wagę pięćdziesięciogroszówek. Postanowiliśmy zebrać ich tyle, ile waży nowy pojazd! Dzięki niemu będziemy mogli dalej rozwozić dobro na wszystkie strony świata! – podkreślają.

Wolontariat Misyjny Salvator to grupa młodych ludzi skupiona przy zgromadzeniu zakonnym salwatorianów. Misją Wolontariatu Misyjnego Salvator jest pomaganie, w duchu misyjnym, ludziom potrzebującym na całym świecie. Wolontariusze WMS-u przyłączają się do popularyzacji zagadnień misyjnych, wolontariackich i charytatywnych, zaczynając od lokalnych społeczności, w które się angażują. Przygotowanie wolontariuszy do wyjazdów misyjnych opiera się na całorocznej formacji duchowej, a także warsztatach i szkoleniach. Istotnym elementem edukacji jest także misja tu i teraz, która realizowana jest poprzez zaangażowanie w pomoc w instytucjach edukacyjnych, hospicjach, szpitalach, parafiach i innych ośrodkach. W trakcie 10-letniej działalności ok. 480 wolontariuszy posługiwało na 38 placówkach w 18 krajach świata.

Jak można  pomóc?
1.Wybierz jedną z wyjątkowych nagród na zrzutce i wpłać kilogramy dobra
(https://zrzutka.pl/grvjhu)
2. Dołącz do naszego facebookowego challengu #busnawagezlota
3. Dołącz i zapraszaj swoich znajomych do grupy z wyjątkowymi licytacjami na FB: Misyjny Bazarek
https://www.facebook.com/groups/3397162260380297
4.Chcesz pomóc dotrzeć z dobrą inicjatywą dalej i szerzej? Udostępnij zrzutkę
znajomym!

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE