STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: NIE BÓJCIE SIĘ! ROZWAŻANIE NA PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, ROK B

Dobra Nowina: Nie bójcie się! Rozważanie na Poniedziałek Wielkanocny, rok B

„Dobra nowina” to cykl internetowych rozważań Pisma Świętego, w których trakcie ks. Artur Czepiel i ks. Mieszko Ćwiertnia przybliżają Słowo Boże kierowane do nas w niedziele oraz inne ważne uroczystości i święta roku liturgicznego. Premierowe odcinki co sobotę o 17.07, a w przypadku świąt ruchomych, każdego popołudnia w wigilię o tej samej porze.Spotykamy się dziś z kobietami, które wracają do domu z pustego grobu, by poinformować apostołów o wszystkim co się wydarzyło. W trakcie wędrówki napotykają samego Jezusa. Upadają przed Nim, oddają Mu pokłon, ale Jezus mówi do nich: „Nie bójcie się”. To najważniejsze przesłanie dzisiejszej Ewangelii.

Ileż lęku jest w nas? O to co przyniesie przyszłość, o to co przed nami… Jakże bardzo boimy się o naszych bliskich, o swoją pracę, o to w jaki sposób będziemy mogli przeżyć kolejne dni… Jezus z tych wszystkich lęków chce nas wyzwalać. Nieustannie nam powtarza: „Nie bój się. Ja zmartwychwstałem, Ja jestem Panem życia, Ja jestem tym, Który chce abyś i Ty miał życie”. To nic, że za chwilę, w tej samej Ewangelii, usłyszymy o tym, jak to arcykapłani wraz ze strażnikami uknuli spisek. Chcieli rozsiewać fałszywe informacje, chcieli kłamać o tym, że to uczniowie wykradli Jezusa.

Nie bójmy się tego, że ludzie kłamią, oszukują, że nie wierzą. Słuchajmy Chrystusa, Który w tej Ewangelii także do nas mówi: „Nie bójcie się. Ja jestem Panem i Ja czekam na Was”. Tak jak czekał na apostołów w Galilei.

Playlista na Wielkanoc.

Ks. Mieszko Ćwiertnia | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE