STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: PRZEPIS NA WIELKI POST. ROZWAŻANIE NA ŚRODĘ POPIELCOWĄ, ROK C

Dobra Nowina: Przepis na Wielki Post. Rozważanie na Środę Popielcową, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Łatwiej i z lepszymi rezultatami działa się według sprawdzonej zasady albo przepisu. Nauka pływania czy jazdy na nartach ma swoje ustalone punkty, które, gdy zostaną osiągnięte, pozwalają przejść do kolejnych umiejętności. Gotowanie ze sprawdzonego przepisu pozwala uniknąć rozczarowania podczas spożywania posiłku.

Rozpoczynamy Wielki Post, czas szczególny, bo przygotowujący nas do największych świąt w roku. Czas pokuty i nawrócenia. Czas powrotu do właściwych zasad i działania według sprawdzonych zachowań. Przypomnijmy zatem, o co jest walka i jak ją wygrać.

Właściwa intencja, modlitwa post i jałmużna nie na pokaz, ale z pobudek religijnych będą przepisem na właściwie przeżyty Wielki Post i konkretną pomocą, która prowadzi do nawrócenia i przemiany życia.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska

ZOBACZ TAKŻE