STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DUSZPASTERSTWO LUDZI PRACUJĄCYCH „ORA ET LABORA” ZAPRASZA NA PIERWSZE SPOTKANIE

Duszpasterstwo Ludzi Pracujących „Ora et Labora” zaprasza na pierwsze spotkanie

– Zapraszamy osoby z różnych środowisk i grup zawodowych, niezależnie od wieku, które pragną podjąć pracę nad sobą według zasad Ewangelii i świadomie przeżywać swoje chrześcijaństwo w środowisku pracy – zachęcają odpowiedzialni za nowo powstałe Duszpasterstwo Ludzi Pracujących „Ora et Labora”. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 3 września i rozpocznie się o godz. 18.30 Eucharystią w kościele św. Józefa przy klasztorze Sióstr Bernardynek w Krakowie.
„Zapewne nikt nie jest w stanie przewidzieć, w jakim kierunku potoczą się zmiany w otaczającym nas świecie. Wydaje się, że ta nieprzewidywalność oraz szybkie tempo zmian będą nam już towarzyszyć na stałe. W tej sytuacji trudno mówić o stabilności i bezpieczeństwie zawodowym, a coraz większą cenę ma nadzieja, że mamy się do kogo odwołać i nie jesteśmy sami nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Nie sposób tego osiągnąć bez wiary w Boga” – czytamy na stronie internetowej nowo powstałego w Archidiecezji Krakowskiej Duszpasterstwa Ludzi Pracujących „Ora et Labora”.

Duszpasterstwo tworzy grupa osób różnych zawodów i stanów, które w realiach współczesnego rynku pracy próbują świadomie przeżywać swoje chrześcijaństwo. – Wierzymy, że spotkanie z Jezusem Chrystusem obecnym w sakramentach, a zwłaszcza w Eucharystii oraz sakramencie pokuty i pojednania, formuje nasze sumienie i postawy życiowe. Pragniemy kształtować nasze życie według zasad Ewangelii w środowisku pracy, rodzinnym i relacji osobistych. Chcemy wspólnie poznawać naukę Kościoła w sprawach wiary i w kwestiach społecznych – podkreślają odpowiedzialni za duszpasterstwo.

Duszpasterstwo Ludzi Pracujących „Ora et Labora” będzie spotykać się w pierwsze czwartki miesiąca o godz. 18.30 na wspólnej Eucharystii w kościele św. Józefa przy klasztorze Sióstr Bernardynek w Krakowie. Po Eucharystii spotkania w szerszym gronie, na których omawiany będzie jeden temat, będą miały charakter otwarty. Członkowie duszpasterstwa w każdym tygodniu spotykać się też będą w mniejszych grupach. Duszpasterzem DLP „Ora et Labora” jest ks. Lucjan Bielas.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.ora-et-labora.weebly.com.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE