STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ELIMINACJE DIECEZJALNE XIX MISTRZOSTW POLSKI LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA O PUCHAR KNC W PIŁCE NOŻNEJ 2023/2024

Eliminacje Diecezjalne XIX Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar KNC w Piłce Nożnej 2023/2024

Już wkrótce rozpoczną się diecezjalne eliminacje do XVII Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar KNC w Piłce Nożnej. W rozgrywkach - w trzech kategoriach „Ministrant”, „Lektor młodszy” i „Lektor starszy” - mogą wziąć udział wyłącznie zgłoszeni zawodnicy.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem abp. Marka Jędraszewskiego. Zgłoszenia prosimy przekazywać do koordynatorów dekanalnych do 31 października. Zwycięzcy etapu dekanalnego z każdej kategorii wiekowej zagrają w finale rejonowym. Pod spodem zamieszczamy regulamin, zasady zgłaszania i formularz. Serdecznie zapraszamy wszystkich księży do podjęcia wysiłku i trudu zebrania drużyn w parafiach.

• FINAŁ OGÓLNOPOLSKI: 24 – 25 czerwca 2024 r.
  • FINAŁ DIECEZJALNY: 2 kwietnia 2024 r.
  • ELIMINACJE W REJONACH: styczeń/luty/marzec 2024 r.
  • ELIMINACJE W DEKANATACH: do 31 grudnia 2023 r.

KOORDYNATORZY DIECEZJALNI:

Ks. Artur Czepiel                  artur1069@wp.pl                               tel. +48 661 497 658

Ks. Jarosław Chlebda            jachleb@wp.pl                                   tel. +48 608 626 298

KOORDYNATORZY W REJONACH:

Koordynatorzy rejonowi mistrzostw są odpowiedzialni za organizację turnieju na poziomie poszczególnych rejonów:

Rejon I           Kraków-Centrum, Kraków-Kazimierz, Kraków-Bronowice, Kraków-Krowodrza, Kraków-Prądnik

Rejon II          Kraków-Borek Fałęcki, Kraków-Salwator, Kraków-Podgórze, Kraków-Prokocim, Kraków-Mogiła

Rejon III        Kraków-Bieńczyce, Wieliczka Zachód, Wieliczka Wschód, Niepołomice, Wawrzeńczyce

Rejon IV        Babice, Chrzanów, Libiąż, Trzebinia, Krzeszowice, Bolechowice

Rejon V          Kalwaria, Wadowice Południe, Wadowice Północ, Zator, Skawina, Czernichów

Rejon VI        Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Jordanów, Sułkowice, Rabka, Jabłonka

Rejon VII       Myślenice, Dobczyce, Mszana Dolna, Pcim, Niegowić, Mogilany

Rejon VIII     Białka Tatrzańska, Biały Dunajec, Czarny Dunajec, Niedzica, Nowy Targ, Zakopane

KOORDYNATORZY W DEKANATACH: Dekanalni Animatorzy Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży.

ZASADY ZGŁASZANIA DRUŻYN DO ELIMINACJI DEKANALNYCH:

Zgłoszenia prosimy przekazywać do koordynatorów dekanalnych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 X 2023 r. Zgłoszenia, które nadejdą po terminie nie zostaną przyjęte. W Turnieju mogą brać udział wyłącznie drużyny zgłoszone w wyżej podany sposób

1. Koordynatorzy Dekanalni poinformują zgłoszone parafie o czasie i miejscu rozgrywek etapu dekanalnego. Zorganizują rozgrywki i prześlą wyniki do koordynatorów rejonowych do 31 XII b.r.

2. Zwycięzcy etapu dekanalnego z każdej kategorii wiekowej zagrają w finale rejonowym.

3. Jeżeli z danego dekanatu zostanie zgłoszona tylko jedna drużyna w danej kategorii wiekowej to przechodzi do etapu rejonowego na zasadzie „dzikiej karty”.

4. Zwycięzcy etapu rejonowego z każdej kategorii zagrają w finale diecezjalnym.

5. Zwycięzcy finału diecezjalnego zagrają w finale ogólnopolskim.

6. W czasie rozgrywek zawodnik zobowiązany jest do posiadania legitymacji szkolnej (lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość).

7. W grze bierze udział czterech zawodników i bramkarz (w kategorii „Ministranci” – pięciu i bramkarz)

8. Czas gry 2 x 10 minut ze zmianą stron (organizator może zmienić czas trwania meczów)

9. Można zgłosić po jednej drużynie z parafii w każdej kategorii wiekowej.

Kategorie:

Ministrant (roczniki 2012-2016)

Lektor młodszy (roczniki 2008-2011)

Lektor starszy (roczniki 2003-2007)

10. Szczegółowy regulamin etapu dekanalnego znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej.

11. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów.

12.  Przesłane zgłoszenie udziału w rozgrywkach potwierdza akceptację powyższych zasad.

Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Krakowskiej