STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / GOTOWI DZIAŁAĆ Z JEZUSEM JAKO LIDEREM

Gotowi działać z Jezusem jako liderem

W sobotę 1 kwietnia odbył się dzień skupienia dla liderów parafialnych w parafii MB Anielskiej w Nowym Targu. Młodzi, oddelegowani przez swoich Księży Proboszczów do współpracy z Duszpasterstwem Młodzieży, przez spotkanie formacyjne i wspólną modlitwę przygotowywali się do pełnienia swojej funkcji.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele parafii z dekanatów Nowy Targ, Rabka, Czarny Dunajec, Jabłonka, Pcim i Sułkowice. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z działaniami diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży i nie wiedzieli, czego spodziewać się po spotkaniu, jednak sytuacja zmieniła się już po pierwszej pracy w małej grupie. „Nie spodziewałam się, że w innych miejscach jest tylu młodych ludzi, którzy chcą się angażować w swoich parafiach i robią naprawdę niesamowite rzeczy” – przyznała Ania, jedna z liderek.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z działaniami Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, a podczas pracy w grupach prowadzonej przez członków diecezjalnej Rady Młodzieży sami wyznaczali cele swojego zaangażowania w parafiach i dekanatach. Następnie przyszedł czas na część formacyjną – konferencję na temat biblijnego Gedeona, adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę Świętą, sprawowaną w intencji liderów przez ks. Marcina Filara, archidiecezjalnego duszpasterza młodzieży. Gdy liderzy rozjeżdżali się do domów, nie dało się poznać, że jeszcze rano w ogóle się nie znali – wymiana kontaktów i długie pożegnania to piękna zapowiedź wspólnych inicjatyw w dekanatach i archidiecezji.

Serdecznie dziękujemy za przyjęcie liderów parafii MB Anielskiej w Nowym Targu, na czele z Księdzem Proboszczem Stanisławem Chlebkiem, oraz za organizację spotkania Duszpasterzowi Młodzieży dekanatu Nowy Targ – ks. Wojciechowi Borowcowi.

Dni skupienia „Biblijni przywódcy” są organizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży w formie jednodniowej oraz weekendowej, w kilku terminach w ciągu roku – kolejne odbędą się w sobotę 29 kwietnia w Krakowie. Zachęcamy do udziału wszystkich, którzy w swoich wspólnotach i parafiach pełnią funkcję lidera młodzieży, szczególnie oddelegowanych do tej funkcji przez Księży Proboszczów. Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem dmak@diecezja.pl .

Duszpasterstwo Młodzieży